Martinovi Daňovi vzniesli obvinenie z daňového podvodu

youtube

V rokoch 2011 a 2012 mal neoprávnene požiadať o vratku DPH v hodnote 187-tísíc eur

Martina D. obvinili z daňového podvodu. V rokoch 2011 a 2012 mal neoprávnene požiadať o vratku DPH v hodnote 187-tísíc eur, ktorá mu bola vyplatená. Informovala o tom polícia na svojej facebookovej stránke.

„Martin D. ako konateľ obchodných spoločností so sídlom v Bratislave si v priebehu rokov 2011 a 2012 neoprávnene uplatnil nárok na vrátenie DPH za objednané služby bez reálneho plnenia. Tie sa mali týkať spracovania dát a poradenských služieb,“ uvádza polícia. Po dokázaní viny mu hrozí trest odňatia slobody na 5 rokov.

V posledných týždňoch bolo voči Martinovi Daňovi vznesených niekoľko obvinení, ktoré sa paradoxne týkajú  údajnej trestnej činnosti hanobenia súdov a ohovárania. Mnohé z podnetov voči Daňovi boli niekoľkokrát zastavené. Keďže od údajného spáchania mnohých skutkov,  uplynulo  relatívne veľa rokov je otázne, či v mnohých veciach neuplynula lehota na vznesenie obvinenia.  Spôsob, vznesenia a doručovania obvinení, či predvolaní zatiaľ pripomína skôr štandardný hon na čarodejnice ako naplnenie účelu trestného konania.

Pred niekoľkými týždňami v súvislosti s trestnými konaniami voči nemu poskytol Martin Daňo  rozhovor.

 

„Nepohŕdam súdmi, kritizujem sudcov, ktorí skrývajú svoje konanie za autoritu demokratického inštitútu“ (rozhovor s Martinom Daňom)

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies