Polícia zadržala muža, ktorý zaútočil na policajta s nožom pri slovenskom veľvyslanectve v Moskve
Polícia zadržala muža, ktorý zaútočil na policajta pri slovenskom veľvyslanectve v Moskve s nožom, povedala Irina Volková, oficiálna zástupkyňa ruského ministerstva vnútra. Informuje Ria Novosti. 

Predtým zdroj uviedol, že v blízkosti domu  s číslom 33 na Brestskej ulici, neďaleko od Veľvyslanectva Slovenska, v piatok večer bol napadnutý neznámym mužom policajt a niekoľkokrát bol pobodaný.

Obeť je veliteľ čaty policajného pluku na ochranu diplomatických zastúpení a konzulátov. Útočník zmizol, ale predtým bol zachytený  do niekoľkých CCTV kamier.

“V dôsledku aktivít operačného vyhľadávania mestskí policajti zadržali občana podozrivého z tohoto činu, ktorý  spôsobil ublíženie na zdraví policajtovi v blízkosti domu 33 na  Brestovej ulici,” vysvetlila zástupkyňa ministerstva vnútra.

V súčasnosti je zadržaná osoba doručená na vyšetrovanie v cele predbežného zadržania.

V polícii po útoku boli hlásené opisy útočníka: vzhľad 25-30 rokov, štíhlej postavy, vzrast 175-180 centimetrov. Bol oblečený do tmavej bundy, svetlo modrej širokej džínsy, čiernych mokasínov, čiernej pletenej čiapky na hlave.

Podľa portálu Kommersant  muž, ktorý spôsobil policajtovi najmenej sedem bodných rán do hlavy a tváre, sa volá Iles Beriev a údajne sa narodil v Čečensku. Avšak ruské média čakajú na potvrdenie týchto informácia oficiálnymi úradmi.

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies