Poslanci dnes budú rozhodovať o vládnej novele zákona, ktorej cieľom je zaistiť zmeny v justícii

sita

Poslanci Národnej rady SR dnes rozhodnú, či novelu zákona o sudcoch a prísediacich prerokujú v skrátenom legislatívnom konaní. Návrh, ktorý reaguje na rozsiahle podozrenia vyplývajúce z komunikácie Mariana K. cez aplikáciu Threema, odobrila vláda na svojom štvrtkovom mimoriadnom zasadnutí. Najväčšou novinkou je rozšírenie dôvodov na pozastavenie výkonu funkcie sudcu a pritom sa zmeny dotknú aj Súdnej rady SR, ktorá bude v prípade súhlasu Národnej rady SR hlasovať o všetkom verejne.

Plénum bude hlasovať aj o novele zákona o zdravotnej starostlivosti a službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti od poslankýň zo Slovenskej národnej strany (SNS), ktorej cieľom je zakázať ponúkanie interrupcie reklamným spôsobom. Novela má zároveň zabezpečiť informovanosť žien o aktuálnom vývoji ich tehotenstva pred vykonaním interrupcie a zakotvuje povinnosť obrazového záznamu zo sonografického vyšetrenia.

Členovia zákonodarného zboru budú o 14:00 taktiež hlasovať o tom, či schvália program mimoriadnej 54. schôdze parlamentu. Na tej chce opozícia prerokovať všetky návrhy zákonov v prvom čítaní, ktoré parlament na návrh predsedu Smeru-SD Roberta Fica vypustil z programu 53. schôdze. Fico to odôvodnil vytvorením dostatočného časového priestoru na diskusiu k štátnemu rozpočtu.

Po skončení 54. schôdze by sa mala na návrh Fica konať aj 55. schôdza Národnej rady SR, na ktorej budú poslanci diskutovať o prijatí uznesenia Národnej rady SR k návratu investičného zlata na územie Slovenskej republiky.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies