Pozývame vás do SND: V opere Tosca sa Floria Tosca dostáva do rúk sadistického šéfa tajnej polície




Opera v troch dejstvách v talianskom jazyku.

27.5.2018 – Matiné k premiére

Giacomo Puccini je autorom, ktorý krutý svet násilia, nenávisti a sebeckých vášní, ale i svet lásky „až za hrob“ zobrazuje s nevšednou dramaturgickou rafinovanosťou. Jeho svet nie je svetom veľkej politiky ani romantických ideálov oslobodenia človeka. Je to svet psychologickej drobnokresby, zložitý svet vzájomných vzťahov malých i veľkých ľudských príbehov.

V opere Tosca sa spevácka hviezda Floria Tosca dostáva pre nepriaznivé okolnosti do rúk sadistického šéfa tajnej polície baróna Scarpiu. Ten za oslobodenie jej milého, maliara Cavaradossiho, žiada maximálnu cenu – jej česť. Puccini tento vypätý dramatický konflikt zobrazuje strhujúcim hudobným jazykom, ktorý svojou emocionalitou a melodickou krásou dobýja srdcia divákov na celom svete už viac ako sto rokov. I dnes je jeho dielo stále aktuálne, vzrušujúce a provokujúce obe strany divadelného priestoru, javisko i hľadisko k novým stretnutiam.

Giacomo Puccini: Tosca
Réžia:
Martin Bendík
Hrajú: Jolana Fogašová / maida Hundeling, Miroslav Dvorský / Mikhailo Malafii, Sergej Tolstov / Ján Ďurčo / Alexander Krasnov a ďalší.

Dĺžka predstavenia: 2 hod. a pol

————

Vstupenky si zakúpite v pokladni alebo na stránke SND. / 10 / 15 / 20 / 30€
Alebo na stránke Eurokontextu

Predstavenie je súčasťou Festivalu európskeho divadla SND Eurokontext.sk.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies