PPA úzko spolupracuje s vyšetrovateľmi v prípade podozrení korupcie zamestnanca

facebook

Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie PPA poskytuje verejnosti aktuálne maximálne možné množstvo informácií.

Vedenie Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) úzko spolupracuje s políciou pri vyšetrovaní podozrení možnej korupcie u zamestnanca agentúry. Národná kriminálna agentúra (NAKA) jednému zamestnancovi agentúry odobrala mobilné telefóny. Informoval o tom vo štvrtok hovorca rezortu pôdohospodárstva Vladimír Machalík.

Polícia prešetruje podľa Machalíka SMS komunikáciu zamestnanca PPA. Ten si mal so žiadateľom o podporu vo výške viac ako 170-tisíc eur na nákup lesnej techniky, spoločnosťou BioTrans Sip s. r. o., písať o vybavovaní podpôr v rámci lesníckeho opatrenia. Tento projekt pritom PPA zamietla, pretože jej konateľ Vasiľ Šíp bol právoplatne odsúdený za trestný čin úverového podvodu, čo mal zaznamenané v registri trestov. Čistý register trestov je pritom jedno z hlavných kritérií, ktoré stanovujú európska aj slovenská legislatíva na poskytnutie finančných prostriedkov.

„Vedenie PPA úzko spolupracuje s vyšetrovateľmi. Zamestnanec je už mimo pracovnú činnosť. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné verejnosti poskytnúť bližšie informácie. V prípade ukončenia vyšetrovania budeme verejnosť bezodkladne informovať,“ uviedol Juraj Kožuch, generálny riaditeľ PPA.

Žiadateľ sa proti zamietnutiu dotácie síce podľa Machalíka odvolal, v odvolaní však všetky predchádzajúce skutočnosti znova explicitne potvrdil. Stalo sa tak pritom už pred medializovanou komunikáciou. „Akékoľvek špekulácie, že by mohla v danom prípade PPA rozhodnúť inak sú preto neopodstatnené, boli by totiž porušené zákony SR aj EÚ,“ dodal Machalík.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies