Pre obsiahlu výpoveď Tótha nestihnú dnes v prípade vraždy novinára Kuciaka vypočuť niektorých svedkov

sita

Miroslav Kriak a Štefan Mlynarčík budú vypovedať 22. januára

Pre niekoľkohodinovú výpoveď svedka Petra Tótha nestihne dnes Špecializovaný trestný súd v Pezinku v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a ďalších skutkov vypočuť všetkých predvolaných svedkov. Ako v tejto súvislosti uviedla predsedníčka senátu, výsluchy svedkov Miroslava Kriaka a Štefana Mlynarčíka súd preložil na stredu 22. januára. Súd by dnes mal ešte vypočuť známeho Mariana K. Jozefa Dučáka, ktorý vypovedal aj v kauze údajného falšovania miliónových zmeniek. Tóth pred súdom vypovedá už vyše šesť hodín, začal ráno.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na Tomáša Sz., Miroslava M., Alenu Zs. a tiež Mariana K. Všetci menovaní sú stíhaní väzobne, u Mariana K. je však dôvodom kauza údajného falšovania zmeniek v hodnote desiatok miliónov eur. Obžaloba v tomto prípade bola podaná pre šesť skutkov, z toho dve úkladné vraždy. Jedna sa týka Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, druhá podnikateľa Petra Molnára z Kolárova z roku 2016 (v tomto prípade sa obžaloba týka iba Miroslava M. a Tomáša Sz.). V prípade uznania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na 25 rokov alebo doživotie.

Jána Kuciaka a jeho snúbenicu zastrelili vo februári 2018 v ich dome v obci Veľká Mača. Kuciak pracoval ako investigatívny novinár pre portál Aktuality.sk. V rámci svojej činnosti sa zameriaval aj na kauzy spojené s Marianom K.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies