Prečo sa zrušila Putinova návšteva Bieleho domu?

Poradca amerického prezidenta John Bolton povedal, že stretnutie Donalda Trumpa s ruským prezidentom Vladimirom Putinom sa bude konať až v roku 2019.

Dôvodom pre odloženie, ako poznamenal Bolton, je pre Biely dom neprijateľné vyšetrovanie zvláštneho prokurátora Roberta Muellera.

Poradca amerického prezidenta Donalda Trumpa John Bolton povedal, že následné stretnutie s ruským prezidentom Vladimirom Putinom bude odložené až do roku 2019 kvôli “honu na čarodejnice” “zvláštneho prokurátora Roberta Muellera proti prezidentovi, informuje NBC News.

“Prezident sa domnieva, že budúce bilaterálne stretnutie s prezidentom Putinom by malo prebehnúť po skončení honu na čarodejnice, a tak sme sa dohodli, že bude po 1. januári budúceho roka,” povedal Bolton. Pred niekoľkými dňami americký prezident uviedol, že by chcel znovu rokovať s ruským náprotivkom a to na jeseň vo Washingtone.

Robert Mueller však zatiaľ neposkytol žiadne informácie o tom, kedy bude jeho vyšetrovanie “zasahovania” Ruska vo volieb v USA a možných tajných dohôd Trumpovho tímu s Ruskom skončené.

Americký prezident sa dostal pod obrovský tlak kritiky za svoje výroky po rokovaní s Putinom v Helsinkách, keď spochybnil “ruské zasahovanie”. Následne Trump vyhlásil, že sa “preriekol”, aby v ďalších dňoch opäť ono “zasahovanie” a sprisahanie s Moskvou opäť poprel. Podľa ruského prezidenta sa celý “ruský prípad” odvíja iba ako dôsledok vnútroamerického politického boja, čo však zhoršuje a vyhrocuje vzťahy medzi USA a Ruskom.

O tom, aká je rusofóbna atmosféra vo Washingtone svedčí aj správa, že senátori a poslanci dali najavo, že by aj pri prípadnej schôdzke oboch hláv štátu na jeseň v USA, nemal Putin počítať s tým, že bude pozvaný do Kongresu. Tak alebo tak odporcovia Trumpa a nadviazania normálnych vzťahov s Ruskom uvítali zrušenie jesennej schôdzky ako svoje víťazstvo. Ak je to víťazstvo aj pre svet, že politici spolu nesmú rozprávať, to si musí odpovedať každý sám.

Súvisiace články

Islamský štát utŕžil ďalšiu porážku, Asadova armáda dobyla údolie rieky Jarmúk

Roman Suchý

Vladimír PUTIN: Rusko sa nevzdáva dolára, je to univerzálna rezervná mena

Michal Šumichrast

Polícia zadržala muža, ktorý zaútočil na policajta s nožom pri slovenskom veľvyslanectve v Moskve

Peter Králik
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy