Predseda SNS a šéf parlamentu Andrej Danko by si želal, aby sa prezidentom Slovenskej republiky stala žena

„Želal by som si ženu prezidentku, a tak sa snažím pozerať aj vo svojom okolí. Konečne by to mala zobrať do rúk nejaká žena a začať robiť poriadok,“ povedal.

SNS ešte v decembri oznámila, že bude mať v prezidentských voľbách vlastného kandidáta. Danko vtedy konkrétny nechcel byť. „Viem však o ľuďoch s charizmou, ktorí by boli vhodnými kandidátmi,“ uviedol.

Svoju kandidatúru už vylúčil premiér Robert Fico (Smer-SD), súčasná hlava štátu Andrej Kiska sa ešte nevyjadrila.

V utorok (6. 2.) podvečer Danko uverejnil na svoj facebook aj fotografiu, na ktorej je s ministerkami za SNS – Gabriela Matečná (pôdohospodárstvo) a Martina Lubyová (školstvo) s textom:

V poslednom čase silnejú špekulácie o prezidentských kandidátoch. No ja mám v tom jasno, za prezidentku si prajem ženu. Po svojom boku mám už dlhšie dve odborníčky, dámy, ktoré si veľmi vážim a veľmi dobre sa mi s nimi spolupracuje. Myslím si, že je najvyšší čas, aby to tu vzala do rúk nejaká žena. Čo si myslíte vy? Privítali by ste v prezidentskom paláci ženu? Koho by som mohol nominovať?

Súvisiace články

Kuvičie hlasy prognózujú v politike etnický konflikt

Jana Teleki

Vedenie ZVJS, pobúrilo zverejnenie nariadenia k prístupu ku Kočnerovi, nie jeho obsah

Jana Teleki

Odopieranie spánku a šikanovanie Kočnera

Jana Teleki
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy