Predseda SNS a šéf parlamentu Andrej Danko by si želal, aby sa prezidentom Slovenskej republiky stala žena

„Želal by som si ženu prezidentku, a tak sa snažím pozerať aj vo svojom okolí. Konečne by to mala zobrať do rúk nejaká žena a začať robiť poriadok,“ povedal.

SNS ešte v decembri oznámila, že bude mať v prezidentských voľbách vlastného kandidáta. Danko vtedy konkrétny nechcel byť. „Viem však o ľuďoch s charizmou, ktorí by boli vhodnými kandidátmi,“ uviedol.

Svoju kandidatúru už vylúčil premiér Robert Fico (Smer-SD), súčasná hlava štátu Andrej Kiska sa ešte nevyjadrila.

V utorok (6. 2.) podvečer Danko uverejnil na svoj facebook aj fotografiu, na ktorej je s ministerkami za SNS – Gabriela Matečná (pôdohospodárstvo) a Martina Lubyová (školstvo) s textom:

V poslednom čase silnejú špekulácie o prezidentských kandidátoch. No ja mám v tom jasno, za prezidentku si prajem ženu. Po svojom boku mám už dlhšie dve odborníčky, dámy, ktoré si veľmi vážim a veľmi dobre sa mi s nimi spolupracuje. Myslím si, že je najvyšší čas, aby to tu vzala do rúk nejaká žena. Čo si myslíte vy? Privítali by ste v prezidentskom paláci ženu? Koho by som mohol nominovať?

Súvisiace články

MIMORIADNA SPRÁVA: Ficov Bašternákov byt sa mení na štátny. Ladislav Bašternák do konca týždňa nastúpi do väzenia

Aneta Leitmanová

Dôchodkový vek na Slovensku sa bude zverejňovať päť rokov dopredu

redakčný výber

Prekvapením v Piešťanoch je kandidatúra bývalého diplomata Stanislava Polonského za Národnú koalíciu

Roman Suchý
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy