Prieskum agentúry AKO: Rozdiel medzi Smerom a SaS sa scvrkáva, pohoršili si OĹaNO aj SME RODINA

Prepad Smeru pokračuje aj po výmene premiéra. Agentúra AKO namerala v aprílovom prieskume najsilnejšej vládnej strane o štyri percentá menej než vo februári. Smer sa tak podľa nich momentálne pohybuje na hranici 20 percent. Takto nízko nebol posledných 15 rokov. Informuje portál HNonline.sk.

Na prepad lídra slovenskej politickej scény poukázal už prieskum agentúry Focus z polovice marca, keď vrcholila vládna kríza. V ňom sa Smer prepadol z 25,5 percenta na 20,2. Odvtedy sa však už zmenilo viacero vecí.

Keby boli voľby dnes, Smer by stratil aj poslancov. Na základe výsledkov z prieskumu agentúry AKO by mal len 34 zákonodarcov v Národnej rade. V súčasnosti ich je 49.

Koalícia v súčasnom zložení – Smer, SNS a Most-Híd by tak už definitívne nezložila parlamentnú väčšinu a mala by 61 zákonodarcov, čo je o 15 menej, ako by potrebovala.

Mierny nárast zaznamenala najsilnejšia opozičná strana SaS. Oproti februáru si polepšila o necelé jedno percento. Rozdiel medzi sulíkovcami a Smerom sa tak zmenšil z 8,5 na 3,6 percenta. O viac ako jedno percento si polepšilo aj mimoparlamentné KDH, ktoré prekročilo hranicu ôsmich percent, čo je výsledok, ktorý bežne hnutie dosahovalo vo viacerých parlamentných voľbách. Naopak pohoršili si OĹaNO aj SME RODINA Borisa Kolára. Z mimoparlamentných strán si polepšilo Progresívne Slovensko aj Spolu.

 
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies