Projekt Viem, čo zjem opäť prichádza do slovenských škôl

Projekt Viem, čo zjem, ktorého cieľom je podporovať spojenie aktívneho pohybu detí so zdravým stravovaním, opäť prichádza do slovenských škôl. Tisícky žiakov po celom Slovensku znovu čakajú zábavno-náučné aktivity, napríklad prednášky Úradu verejného zdravotníctva o pestrej strave. Ako vo vyhlásení informovala Monika Milanová z agentúry Neuropea, novinkou 4. ročníka je digitalizovaný obsah všetkých lekcií i prednášok, vďaka ktorým si žiaci z 3. až 7. ročníkov osvoja zásady zdravej a vyváženej stravy, zorientujú sa v zložení potravín, správnom spôsobe ich konzumácie či skladovania, ale spoznajú aj riziká, ktoré so sebou prináša nesprávna výživa.

Tento školský rok sa žiaci naučia napríklad správne čítať informácie z obalov potravín, ako ich skladovať a hygienicky narábať pred samotnou prípravou jedla. Deti tiež budú môcť bližšie nazrieť do sveta živín, ktoré potrebujú k tomu, aby mali dostatok energie na šport a zábavu, či učenie. Žiakov z prihlásených škôl tento školský rok čakajú aj dve kolá zábavných súťaží zameraných na kreativitu a pohyb. Hlavnou cenou v celkovej bodovacej súťaži je príspevok pre školu na zakúpenie cvičebných pomôcok v hodnote 500 eur.

Projekt Viem, čo zjem je súčasťou globálneho programu Nestlé pre zdravie detí, ktorý sa od roku 2009 postupne rozšíril do 84 krajín sveta a doposiaľ sa na ňom zúčastnilo približne osem miliónov detí. Odborným partnerom projektu je Úrad verejného zdravotníctva SR a uskutočňuje sa s odporúčaním Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Bližšie informácie o projekte sú na www.viemcozjem.sk. Minulý ročník prilákal až 107 základných škôl s počtom viac ako 10 000 žiakov z rôznych častí Slovenska.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies