PROKURATÚRA: V kauze vraždy Kuciaka podali obžalobu

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová. Obžalobe z objednávky vraždy čelí Marian K. Jemu a ďalším údajným páchateľom hrozí podľa prokuratúry v prípade uznania viny trest 25 rokov alebo doživotie.

„Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na Špecializovaný trestný súd 21. októbra obžalobu na obvinených T. Sz., M. M., A. Zs. a M. K. pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a pre ďalšie trestné činy. Obžaloba bola podaná pre šesť skutkov, z toho dve úkladné vraždy,“ uviedla hovorkyňa s tým, že jeden skutok sa týka vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, druhý skutok sa týka vraždy podnikateľa Petra Molnára. „Vyšetrovací spis má viac ako 25-tisíc strán a desiatky príloh, medzi ktorým sú aj zaistené finančné prostriedky a cennosti. Obžaloba má 93 strán. Prokurátor navrhuje vypočuť okrem obvinených a poškodených ďalších 24 svedkov a prečítať výpovede ďalších 49 svedkov, vypočuť niekoľko znalcov a oboznámiť rozsiahly spisový materiál,“ uviedla Tökölyová.

Ako doplnila hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková, súd už dostal obžalobu na štyri osoby pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy, prečin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a prečin porušovania domovej slobody. „Obžaloba, ktorá má 55 zväzkov a viac ako 25 tisíc strán, napadla do senátu 2T v Pezinku. Bola pridelená zákonnému sudcovi, predsedníčke senátu Ružene Sabovej, ktorá po jej preštudovaní rozhodne o ďalšom postupe v zmysle Trestného poriadku,“ dodala Kudjáková.

Policajný vyšetrovateľ ešte 8. marca vzniesol obvinenie voči Marianovi K. z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Obvinený je momentálne vo väzbe v prípade miliónových zmeniek, ktorý sa už prejednáva pred súdom. V prípade vraždy novinára a jeho partnerky boli obvinení aj Tomáš S., Miroslav M. a Alena Zs. Pôvodne obvinený Zoltán A. bol vyčlenený na samostatné konanie a v prípade vystupuje ako svedok. S prokurátorom už uzavrel dohodu o vine a treste, ktorú ešte musí odobriť súd.

Jána Kuciaka a jeho partnerku zastrelili vo februári 2018 v ich dome v obci Veľká Mača.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies