Prvá trojstranná migračná dohoda po summite EÚ je na svete. Medzi Nemeckom, Gréckom a Španielskom
Španielsko, Grécko a Nemecko dosiahli trojstrannú migračnú dohodu o “vzájomnej spolupráci” nadväzujú tak na všeobecnú dohodu EÚ o migrácii, ktorá sa dosiahla na samite EÚ v piatok, uviedli španielska a grécka vláda. Informuje portál Politico.

Španielska vláda v písomnom vyhlásení uviedla, že Nemecko vráti žiadateľov o azyl do Španielska, ktorých “prvý vstup do Európskej únie bolo Španielsko” a pokryje náklady na návrat žiadateľov o azyl.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová  vyjednala o dohodu na okrajových stretnutiach na summite EÚ s španielskym premiérom Pedro Sánchezom a gréckym predsedom vlády Alexisom Tsiprasom.

Nemecko na oplátku za návrat migrantov do Španielska umožní zlúčenie rodín pre 2 900 ľudí, ktorí v súčasnosti žijú v Grécku a majú rodiny  v Nemecku, informuje grécky denník Kathimerini .

Tspiras uviedol, že Nemecko a Španielsko sa zaviazali podporovať iniciatívy EÚ na pomoc Grécku v prípade novej migračnej krízy a poskytnúť finančnú pomoc piatim ostrovom vo východnom Egejskom mori.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies