Prvá trojstranná migračná dohoda po summite EÚ je na svete. Medzi Nemeckom, Gréckom a Španielskom

epa06849321 A handout photo made available by the German Government shows German Chancellor Angela Merkel (L) talking with Spanish Prime Minister Pedro Sanchez (C) and Greek Prime Minister Alexis Tsipras on the sidelines of the second day of an European Council summit in Brussels, Belgium, 29 June 2018. EU countries' leaders met on 28 and 29 June for a summit to discuss migration, the installation of asylum-seeker processing centers in northern Africa, and other security and economy related topics including Brexit. EPA-EFE/GUIDO BERGMANN / GERMAN GOVERNMENT HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES

Španielsko, Grécko a Nemecko dosiahli trojstrannú migračnú dohodu o “vzájomnej spolupráci” nadväzujú tak na všeobecnú dohodu EÚ o migrácii, ktorá sa dosiahla na samite EÚ v piatok, uviedli španielska a grécka vláda. Informuje portál Politico.

Španielska vláda v písomnom vyhlásení uviedla, že Nemecko vráti žiadateľov o azyl do Španielska, ktorých “prvý vstup do Európskej únie bolo Španielsko” a pokryje náklady na návrat žiadateľov o azyl.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová  vyjednala o dohodu na okrajových stretnutiach na summite EÚ s španielskym premiérom Pedro Sánchezom a gréckym predsedom vlády Alexisom Tsiprasom.

Nemecko na oplátku za návrat migrantov do Španielska umožní zlúčenie rodín pre 2 900 ľudí, ktorí v súčasnosti žijú v Grécku a majú rodiny  v Nemecku, informuje grécky denník Kathimerini .

Tspiras uviedol, že Nemecko a Španielsko sa zaviazali podporovať iniciatívy EÚ na pomoc Grécku v prípade novej migračnej krízy a poskytnúť finančnú pomoc piatim ostrovom vo východnom Egejskom mori.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies