Putin a Trump strávia niekoľko hodín spoločne na vhodnom mieste. Kde to sa dozvieme už zajtra
Asistent prezidenta Ruskej federácie Jurij Ushakov povedal, že Moskva a Washington súhlasili s časom a miestom stretnutia medzi Vladimírom Putinom a Donaldom Trumpom. Uviedol to po stretnutí Vladimíra Putina s americkým poradcom pre národnú bezpečnosť Johnom Boltonom. Informuje portál Kommersant.ru.

Podľa Ushakova budú zajtra zverejnené podrobnosti summitu Vladimíra Putina a Donalda Trumpa. Poznamenal, že otázka usporiadania schôdze “sa dlho diskutuje prostredníctvom uzavretých kanálov”.

“Môžem povedať, že sa dosiahla dohoda o usporiadaní summitu, aj dohodu o čase a mieste konania schôdzky, a to samozrejme oznámime s americkými kolegami zajtra,” – cituje jeho slová TASS.

Špecifikoval, že summit sa bude konať v “vhodnej” tretej krajine pre obe strany. Prezidentský zástupca dodal, že schôdzka bude trvať niekoľko hodín. “Možno, že sa stretnú v polovici dňa a samozrejme sa bude hovoriť tvárou – tvár. Pravdepodobne  to bude pracovný obed a následne budú mať spoločnú tlačovú konferenciu,” – povedal pán Ushakov.

Bolton dnes pricestoval do Moskvy a pred stretnutím s Vladimírom Putinom mal s  Lavrovom neverjné rozhovory. Hlavnou úlohou Johna Boltona je pripraviť summit Vladimíra Putina a Donalda Trumpa. Predtým médiá uviedli, že ako miesto konania bilaterálneho summitu prezidentov sa zvažujú Helsinky , Brusel a Viedeň.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies