Putin nechce konfrontáciu: Nariadil úradníkom krotiť protiamerickú rétoriku

Hoci nové protiruské sankcie zo strany USA a raketové údery v Sýrii priblížili hrozbu prvého priameho stretu oboch superveľmocí od studenej vojny, ruský prezident Vladimir Putin chce napätie zmierniť. Napísala to dnes agentúra Bloomberg s odvolaním sa na osoby oboznámené si situáciou v ruskom vedení. Kremeľ vraj nariadil štátnym úradníkom zmierniť protiamerickú rétoriku.

Putin tak chce dať prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi ešte jednu šancu na dodržanie sľubu, že zlepší vzťahy s Ruskom a zmierni eskaláciu napätia, uviedla agentúra. Umiernenosť Moskvy podľa nej potvrdzuje zdržanlivá reakcia Ruska na útoky západných spojencov na chemické laboratóriá v Sýrii aj skutočnosť, že poslanci ruského parlamentu údajne stiahli návrh na zavedenie rozsiahlych protisankcí v reakcii na sankčné kroky uskutočnené v USA.

Kremeľský hovorca Dmitrij Peskov dnes v komentári k správe americkej agentúry uviedol, že kritika Spojených štátov zo strany oficiálnych predstaviteľov Ruska „nie je spojená s akýmisi pokynmi z Kremľa“, ale je diktovaná nepriateľskou politikou Washingtonu.

Rusko-americké vzťahy komentoval agentúre Bloomberg Igor Bunin z ruského Strediska pre politické technológie. „Putin je pripravený k rade hlbokých ústupkov, nesmie to ale vyzerať, že prehráva. Chápe, že Rusko nemôže ekonomicky súťažiť so Západom, a nechce sa s ním pustiť do vojny,“ povedal ruský politológ.
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies