Putin rozhodol: V Rusku bude 3 – 6% daň z príjmu pre individuálnych podnikateľov
Samostatne zárobkovo činní v regiónoch Moskva, Tatarstan, Moskva a Kaluga zaplatia 3-6% daň príjmu. Od 1. januára 2019 sa v štyroch regiónoch – v regiónoch Moskva, Tatarstan, Moskva a Kaluga – objaví nová daň. Ide o test osobitného daňového režimu pre samostatne zárobkovo činných a individuálnych podnikateľov  bez najatých zamestnancov, teda jednosobové s.r.o, informujú Vedomosti.

Zjednotiť právne postavenie samostatne zárobkovo činných osôb prišlo na pokyn ruského prezidenta Vladimira Putina v utorok na stretnutí Federálneho daňového Servisu (FTS),  povedal Mikhail Mishustin o pilotnom projekte.

“Urobíme takýto test,” a Putin schválil myšlienku dodal.

Koncept sa stal známym začiatkom mája. Samostatne zárobkovo činná osoba bude musieť prevziať žiadosť, ktorá bude fungovať ako pokladnica, prejde biometrickou identifikáciou a priloží bankovú kartu alebo účet, z ktorého bude dan odpočítaná od žiadosti. 

Pre tých, ktorí poskytujú služby ľuďom, sadzba dane bude okolo 3% a pre jednoosobové spoločnosti – 6%. Daň z týchto príjmov nahradí daň z príjmu fyzických osôb a poistné. 

Použitie nového režimu bude možné len vtedy, ak príjem nepresiahne 10 miliónov rubľov za rok a podnikateľ sa nezúčastňuje na určitých činnostiach, napríklad v maloobchode. 

“Projektové žiadosti daňovej digitálnej platformy sú už vytvorené, ale k realizácii tejto novej služby chcú daňové orgány pristupovať postupne, pretože sa stále testuje zavedenie on-line banky, povedal Mishustin (prepis rozhovoru s Putinom je  zverejnený na webových stránkach Kremľa). Online technológia bude testovaná šesť mesiacov, po ktorej bude technológia distribuovaná po celej krajine.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies