Putin sa nezhodol s Boltonom v názore na Ukrajinu
Ruský prezident a John Bolton, poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Spojených štátov, sa nezhodli počas schôdzky v Moskve v názore na Ukrajinu.

John Bolton po stretnutí s Vladimírom Putinom povedal vo vysielaní Fox News, že je presvedčený, že existujú oblasti, v ktorých Moskva a Washington môžu dosiahnuť spoločný pokrok.

Bolton poznamenal, že ruský prezident na stretnutí s ním “bol veľmi priateľský a prerokovali spolu celý zoznam otázok, ktoré by mohli riešiť obe mocnosti”. Na niektoré z týchto otázok, podľa Boltona sú stanoviská USA a Ruska “veľmi odlišné”. “Pre ďalšie otázky môže byť priestor na dosiahnutie určitého pokroku,” pokračoval Bolton.

Vladimir Putin a John Bolton po rozhovore o udalostiach na Ukrajine nezmenili svoje názory. John Bolton zdôraznil, že počas rozhovoru s Vladimírom Putinom prerokoval tiež otázku pripojenia Krymu k Rusku, informuje Washington Post.

“Prezident Putin sa k tejto otázke vyjadril veľmi jasne a ja som odpovedal, že každý z nás má iný názor na Ukrajinu. A to nie je pozícia USA,” vysvetlil Bolton.

Hovoril tiež o očakávaní Donalda Trumpa zo stretnutia s Vladimirom Putinom, prezident USA na plánovanej schôdzke s ruským prezidentom dúfa, že pochopí pozíciu Moskvy a naopak objasní prístup Washingtonu.


V novembri 2017 sa už Donald Trump a Vladimir Putin krátko stretli na okraji summitu hospodárskej spolupráce Ázie a Pacifiku (APEC) vo Vietname. V júli 2017, sa stretli na summite G20 svetových lídrov v nemeckom Hamburgu.

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies