Rakúsko sa už pripravuje na stretnutie medzi Putinom a Trumpom. Hovorí sa o 15.júli a Viedni
Rakúske úrady sa pripravujú na stretnutie prezidentov Ruska a Spojených štátov Vladimíra Putina a Donalda Trumpa na 15. júla vo Viedni, píšu rakúske noviny Kronen Zeitung s odkazom na vlastne zdroje a informátorov. Správu tiež prevzali ruské Vedomosti.

Podľa uniknutých informácii pred pár dňami prišli do Viedne diplomati z Washingtonu a Moskvy, aby pripravili prvý bilaterálny summit Ruska a Spojených štátov. 

Okrem toho zástupcov bezpečnostných služieb oboch krajín prišli do Rakúska, aby organizovali rokovania, tvrdia novinári. Podľa nich môže byť konečné rozhodnutie o dátume summitu prijaté uprostred nadchádzajúceho týždňa.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov sa odmietol vyjadriť s k možnosti stretnutia medzi Putinom a Trumpom vo Viedni 15. júla. “Ešte nie sme pripravení poskytnúť informácie. Budeme vás informovať hneď, ako bude pripravené stretnutie, “povedal pre agentúru RIA Novosti .

Predtým Peskov uviedol Viedeň možným miestom stretnutia pre Putina a Trumpa. Podľa neho prezidenti diskutovali o tejto možnosti počas telefonického rozhovoru. Wall Street Journal napísal, že počas svojej návštevy Rakúska 5. júna Putin požiadal kancelára Sebastiana Kurtza, aby sprostredkoval organizáciu rusko-amerického summitu.

Trump predtým povedal, že skúma možnosť stretnutia s Putinom v júli. Zdroje Bloombergu oznámili, že stretnutie prezidentov sa môže uskutočniť počas nadchádzajúcej návštevy Trumpa v Európe.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies