RAKÚSKO: Žiadne žiadosti o azyl na území EÚ. Unikli rakúske vládne návrhy pre EÚ
Rakúsko chce na pár výnimok zastaviť  žiadosti utečencov  o azyl na území EÚ. Bude to jedna z priorít jeho predsedníctva EÚ. Informácie sa podľa portálu Der Standard objavia pondelok v spravodajskom magazíne “profil”.

To by bolo v rozpore so Ženevským dohovorom o utečencoch, píše Der Standard. 

Minister vnútra Herbert Kickl ( FPÖ ) už v polovici apríla povedal, že “v budúcnosti by nemalo byť možné, aby boli neeurópania schopní požiadať o azyl na európskej pôde”.

Teraz časopis cituje z dokumentu ministerstva vnútra, v ktorom je opísaný potrebný nový systém ochrany.

“Hotspoty” mimo Únie!

Rakúsky člen Stáleho výboru pre bezpečnosť v Európskej únii (COSI) predložil návrh na stretnutí predstaviteľov EÚ na úrovni štátnej správy. Iba v “hotspotoch” mimo Únie sa preto budú vyberať budúce zraniteľné krajiny, z ktorých následne prebehne selekcia možných azylantov do EÚ. Azylantov však bude len toľko, koľko to hostiteľské krajiny dovolia.

Azyl by sa mal udeliť len žiadateľom, ktorí “rešpektujú hodnoty EÚ, jej základné práva a základné slobody”, píše sa v uniknutom dokumente. 

Hovorca vlády Peter Launsky-Tieffenthal potvrdil autentickosť informácii pre “profil”. Napriek tomu namietal, že sa to má chápať len ako “podklad na zamyslenie”.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies