Remišová chce búrať inštitúty ktoré patria iba generálnej prokuratúre
Remišová iniciovala mimoriadnu koaličnú radu o dianí na generálnej prokuratúre na základe toho, že
Generálna prokurátora SR 31. augusta zrušila vznesenie obvinenia voči podnikateľovi Jaroslavovi Haščákovi, Ľubomírovi Arpášovi a Dane Arpášovej a tiež obe obvinenia voči exriaditeľovi Slovenskej informačnej služby Vladimírovi Pčolinskému.

Generálny prokurátor dnes zrušil obvinenia voči podnikateľovi Jaroslavovi Haščákovi

Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová iniciovala mimoriadnu koaličnú radu, ktorej témou bude paragraf 363 Trestného poriadku. Informovalo o tom tlačové oddelenie strany. Remišová ďalej uviedla, že existencia a hlavne využívanie sporného paragrafu tak, ako to urobila generálna prokuratúra, spôsobuje vážnu nerovnováhu v demokratickom systéme a v právnom štáte. Generálna prokurátora SR 31. augusta zrušila vznesenie obvinenia voči podnikateľovi Jaroslavovi Haščákovi, Ľubomírovi Arpášovi a Dane Arpášovej a tiež obe obvinenia voči exriaditeľovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimírovi Pčolinskému. Využila pritom práve paragraf 363 Trestného poriadku

„Je neprijateľné, aby rozhodnutím jedného človeka bola zmarená viacročná práca a zákonné rozhodnutia vyšetrovateľov, prokurátorov, ale aj mnohých sudcov prakticky celej súdnej sústavy Slovenskej republiky,“ skonštatovala Remišová. K dianiu na generálnej prokuratúre a „nutným zmenám“ preto zvolala mimoriadnu koaličnú radu.

„Na tento sporný paragraf som upozorňovala už aj v opozícií a v programovom vyhlásení vlády sa zaväzujeme práve túto situáciu riešiť. Ukazuje sa, aké dôležité bolo takéto kľúčové protikorupčné opatrenia prijímať okamžite po vzniku vlády. V tejto súvislosti komunikujem s predstaviteľmi najsilnejšej koaličnej strany OĽaNO, ktorá boj proti korupcii prezentuje dlhodobo ako kľúčovú politickú tému,” pokračovala. Predsedníčka strany Za ľudí chce ešte dnes kontaktovať predstaviteľov prokurátorskej samosprávy vo veci otvorenia diskusie o zmene pravidiel, ako aj o zmene doterajšej štruktúry a komplexnejšej reforme fungovania prokuratúry.

Mimoriadna koaličná rada k téme paragrafu 363 Trestného poriadku by sa mala konať dnes večer. Agentúre SITA to potvrdila predsedníčka poslaneckého klubu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Anna Zemanová.

To­vá­reň na vý­ro­bu ka­júc­ni­kov ale­bo pri­za­na­nie ob­vi­ne­né­ho ako cieľ sna­že­nia v tres­tnom pro­ce­se

Vicepremiérka v dnešnom stanovisku uviedla, že existencia a využívanie sporného paragrafu tak, ako to urobila generálna prokuratúra, spôsobuje vážnu nerovnováhu v demokratickom systéme a v právnom štáte. Generálna prokurátora SR 31. augusta zrušila vznesenie obvinenia voči podnikateľovi Jaroslavovi Haščákovi, Ľubomírovi Arpášovi a Dane Arpášovej a tiež obe obvinenia voči exriaditeľovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimírovi Pčolinskému. Využila pritom práve paragraf 363 Trestného poriadku.

K zverejneným informáciam uvádzame, že dnešná koalícia vo väčšej časti , ako aj prezidentka Čaputová predvádzajú demagogický prístup k oprávneniam prokuratúry, pokiaľ tá nespĺňa ich predstavu spravodlviovosti. A to aj za cenu zavádzania a fabulácii, ktorými tvrdia právny nezmysel, že prokuratúra presahuje právomoci súdu. Tá je zo zákona zodpovedná za zákonnosť trestného stíhania a tieto mu súd nemôže odňať.

Účelové klamstvá, slovútneho sudcu Mazáka
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies