Remišová navrhne predsedníctvu pozastavenie výkonu práv niektorým funkcionárom okolo Márie Kolíkovej
Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová navrhne predsedníctvu strany pozastavenie výkonu práv niektorým funkcionárom strany okolo ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí). Pozastavenie práv sa má týkať tých členov, ktorí údajne s konkurenčnými politickými stranami koordinujú postup proti vlastnej strane. V tlačovej správe to uviedlo tlačové oddelenie strany Za ľudí.

„Skupinka okolo Márie Kolíkovej svojimi vyjadreniami už niekoľko mesiacov ukazuje, že nemá záujem o rozvoj strany Za ľudí a o spoločné presadzovanie jej hodnôt a programu. Skupina poza chrbát predsedníctva strany rokuje s konkurenčnými politickými stranami o postupe, ako zo strany odísť a zároveň si udržať svoje funkcie, ktoré získali vďaka strane Za ľudí,“ uviedla strana v stanovisku.

Takéto konanie je podľa nej v rozpore so stanovami strany, poškodzuje ju a zrádza jej hodnoty, členov aj voličov, vďaka ktorým majú svoje funkcie v rámci vlády či Národnej rady SR (NR SR). „Veľká väčšina z predsedníctva, ale aj veľká väčšina z viac ako 700 členov strany je jednotná a chce pokračovať v napĺňaní programu strany a sľubov, ktoré sme dali ľuďom pred voľbami. Nie neustále riešiť útoky a nenaplnené ambície skupinky, ktorá vyvolala konflikt v strane z nepochopiteľných dôvodov, ktorým nerozumejú ani členovia strany, ani verejnosť,“ povedala Remišová, ktorá na najbližšom rokovaní predsedníctva navrhne pozastavenie výkonu práv členov tejto skupinky.

Servilita Lipšicových lokajov je nekonečná
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies