Remišová z OĽaNO poukázala na kauzy Smeru: Pellegriniho vláda si dôveru nezaslúži
Dôvera je krehká vec, získava sa prácou bez morálnych kompromisov a za cenu vyvodenia politickej zodpovednosti. A vláda Petra Pellegriniho (Smer-SD) si dôveru nezaslúži pre viaceré kauzy, ako Bašternák, Chovanec, Špirko, obrnené transportéry, Babindol či pre spravovanie eurofondov. V úvode druhého rokovacieho dňa 30. schôdze NR SR to počas rozpravy k vysloveniu dôvery novej vláde vyhlásila predsedníčka poslaneckého klubu OĽaNO Veronika Remišová s tým, že aktéri týchto káuz nenesú zodpovednosť a polícia nekoná. Informuje aktuálne.sk.

“Po vražde novinára a jeho snúbenice nás zaplavil pocit smútku, beznádeje a pochybností, kde sa to Slovensko ocitlo. Istota, že novinár môže slobodne a bez obáv písať, sa rozplynula a v takýchto chvíľach potrebuje krajina človeka, ktorý ju cez takéto ťažké situácie prevedie. Potrebuje políciu a súdy, ktorým môže dôverovať a oprieť sa o nich,” povedala Remišová.

Namiesto toho sa Slovensku podľa jej slov dostalo cynizmu, oportunizmu, konšpirácií či strašenia štátnym prevratom a dlažobnými kockami. “Umelo vyvolaný strach živila vládna moc. Vidíme, že strašenie prevratom bolo perfídnou fraškou, lebo všetko sa deje v medziach ústavy,” upozornila.

Opozičná poslankyňa poukázala na to, že ľudia na námestiach neveria vláde. “Dnes prídu demonštrovať pred parlament. Na druhej strane sú politici, ktorí sa snažia udržať mašinériu moci za každú cenu,” dodala.
Z radov koalície na vystúpenie Remišovej nereagoval nikto. Do rozpravy je ešte písomne prihlásených 33 poslancov, po nich bude možnosť prihlásiť sa ústne. Z dôvodu predpokladanej dĺžky rokovania si poslanci o polovicu skrátili
obedňajšiu prestávku.
Čítajte tiež: 

http://www.eurorespekt.sk/rozhovor-s-rafaelom-janickom-statna-tajomnicka-na-ministerstve-spravodlivosti-jankovska-smer-sd-chce-moju-rodinu-umlcat/

AKTUÁLNE: Pred parlamentom bude dnes demonštrácia proti vysloveniu dôvery vláde

KOMENTÁR Petra KRÁLIKA: Je čas zatvoriť bordel, rozpíliť postele a starý nábytok spáliť pred bordelom na kope

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies