Richard Sulík sa pustil do konzervatívcov. Vyčíta im zavreté obchody vo sviatok. Chce zrušiť zákon

Richard Sulík vo veľkonočný piatok zverejnil na sociálnej sieti status, v ktorom napadol konzervatívcov za zavreté obchody. Podľa neho je to nezmyselné nariadenie a keď sa dostane prípadne do vlády, zákon zmení.

„Chceli ste dne kúpiť teplé rožky“, pýta sa hneď v nadpise Richard Sulík a dodáva „zabudnite!“. Podľa neho je to preto „lebo obchody sú dnes zavreté.“ A hneď pridáva:

Tak rozhodli poslanci, ktorí si myslia, že vedia lepšie ako Vy, ako máte žiť. Vo sviatok do obchodu nepôjdete, ani tam nemôžete pracovať. Hej, poznám tú prupovídku, že musíme chrániť tú vykorisťovanú predavačku v TESCU. To je samozrejme že blud. Lebo v čase nedostatku pracovnej sily má predavačka v TESCU možnosť ísť pracovať inam, ak jej nevyhovuje práca vo sviatok a s príplatkom!

Okrem toho, je veľmi zaujímavé, že nutne musíme chrániť predavačky a čašníčky, pumpárky, sestričky, pracovníčky vo všetkých trojzmenných prevádzkach a pod. už chrániť netreba.

V skutočnosti však ide o niečo iné. Ide o to, že politici, ktorí za tento nezmyselný zákaz hlasovali, vám chceli zakázať nakupovať. Nebudete sa vy len tak pretŕčať po obchodných centrách. Pekne doma budete vo sviatok.

Tu vidieť obrovský rozdiel medzi nami, liberálmi a kresťanmi/konzervatívcami.

My, bojovníci za slobodu jednotlivca vravíme, aby si vo svoj voľný deň každý robil čo chcel. Kto chce ísť do kostola, nech sa páči, kto chce ostať doma, ako sa ráči. A kto chce ísť do obchodu? Nech si kľudne ide.

Kresťania resp. konzervatívci vravia: vo sviatok nesmieš nakupovať. Jedno či si žid, kresťan, ateista, nakupovať nebudeš. Lebo my vieme lepšie, ako ty máš žiť.

A tak, hneď ako to bude v našich možnostiach, zrušíme tento nezmyselný zákaz. Nech si každý robí, čo uzná za vhodné. Lebo sloboda je najkrajšia vec vôbec.“

Čítajte tiež:

Česi alebo Slováci zabili novinára Kuciaka, tvrdí taliansky investigatívec Antonio Papaleo. Ten sa stál známym v kauze “diplomata” Jariabku
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies