Roxorová revolúcia Rudolfa Vaského
Súd sa bude opätovne zaoberať youtuberom Rudolfom Vaským pre výrok o roxorovej revolúcii
Okresný súd v Banskej Bystrici Rudolfa V. už v roku 2019 uznal za vinného z prečinu násilia proti skupine obyvateľov a prečinu podnecovania, odvolací súd však verdikt zrušil.

Okresný súd v Banskej Bystrici na 17. septembra opätovne vytýčil hlavné pojednávanie s youtuberom Rudolfom V. Súd ho pritom už v roku 2019 uznal za vinného z prečinu násilia proti skupine obyvateľov a prečinu podnecovania. Za to mu uložil trest odňatia slobody v trvaní šiestich mesiacov podmienečne odložených na skúšobnú dobu v trvaní jedného roka. Dôvodom boli jeho výroky o „roxorovej revolúcii” a útokoch tyčami. Obžalovaný sa však odvolal a Krajský súd v Banskej Bystrici (KS BB) pôvodný verdikt zrušil. Okresný súd tak má vo veci rozhodovať opätovne.

„Môžem potvrdiť, že ide o totožnú vec vedenú voči obvinenému Rudolfovi V., ktorý je obvinený z prečinu násilia proti skupine obyvateľov a prečinu podnecovania,” uviedol pre agentúru SITA hovorca KS BB Vladimír Černota.

Youtuber sa ešte v roku 2015 verejne vyjadril, že v rámci „roxorovej revolúcie” bude vytvorený „zoznam ľudí, ktorí budú ubití na smrť roxorovými tyčami”. Zároveň bol koncom roka 2019 obvinený v inom prípade spolu s Martinom D. pre opakujúci sa pokračovací prečin výtržníctva spáchaný formou spolupáchateľstva a závažnejším spôsobom konania na viacerých osobách. Okresný súd Bratislava I ich v tejto súvislosti v decembri 2019 vzal do väzby. Krajský súd v Bratislave oboch v januári 2020 prepustil na slobodu, ale zakázal im zverejňovanie videí. Keďže to Rudolf V. nedodržal, v apríli 2020 ho znovu vzali do väzby. Prepustený bol koncom augusta minulého roku.
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies