Rozhovor s Češkou Monikou Pilloni žijúcou v Taliansku (členkou Ligy severu) časť I.: “Lega Nord sa zmenila na Lega, chce osloviť celé Taliansko”
PODPORIŤ

Matteo Salvini sa stal pomerne známy na Slovensku, video  z jeho vystúpenia v EP sa šírilo slovenským internetom. Ja som, myslím, na vašom FB profile videl Vaše fotky s ním?

Tak to ste videl dobre, skutočne mám veľa fotiek z Matteo Salvinim, tak aj so všetkými ostatnými poslancami či senátormi Ligy

S toho mi vychádza, že ste s Lega Nord v kontakte

Áno som s Ligou v kontakte, pretože som priamo aktívny člen Ligy, s tým, že nemám žiadnu platenú funkciu a ani nikam nekandidujem. Ani v Taliansku a ani v Čechách. Rozhovor poskytujem sama za seba ako blogerka, ktorá píše o tom čo sa deje v Taliansku.

Aj keď meno Salvini už nie je na Slovensku neznáme, ani názov Liga Severu, ale predsa asi málokto tu vie, aké sú ciele Ligy

Áno, táto talianska strana je známa pod názvom Liga severu. Ale chcem upresniť, že nedávno bolo rozhodnuté, že bude kandidovať iba pod názvom Liga, pretože má program pre voliča z celého Talianska od severu až po juh. Na reklamnom letáku vidíte, že je v logu napísané iba Lega.

Leták s programem Ligy s názvom ,, Najskôr Taliani – Salvini Premier“ 4 marca volte Ligu…(zdroj Fb Matteo Salvini)

V Taliansku sú onedlho voľby, s akými hlavnými témami sa Lega obracia na voličov ?

Čo sa týka volieb, tak tie máme 4. marca.

V programe má Liga zrušenie dôchodkovej reformy FORNER: po 41 rokoch platenia dane musí byť nediskutovateľné právo na dôchodok.

Fiškálny mier: zníženie daní zavedením takzvanej rovnej jednotnej dane – Flat tax 15% a ďalej takzvané odbúranie exekútorských príkazov pod 100 tisíc euro.

STOP Invázia: kontrola hraníc a boj proti nelegálnej migrácii, aby bolo znovu bezpečne v našich mestách- VIDEO

Viac spravodlivosti a menej falošného dobráctva: každý musí niesť zodpovednosť za svoje činy. Isté tresty a rýchlejšie procesy pre spravodlivé Taliansko.

Otroci Európy? Ďakujeme, ale NIE. Vrátime späť našu suverenitu: nové prerokovanie európskych dohovorov, ochrana národných záujmov a produktov Made in Italy.

Legitímna obrana: každý má právo a pravdu sa vždy vo svojom domove brániť!

Autonómia a zodpovednosť: efektívnosť, menej nákladov a väčšiu zodpovednosť administrátorov krajov a okresov.

Liga bude v týchto voľbách kandidovať v bloku so stranou Forza Italia, Fratelli d’Italia a s menšou stranou Noi con l’Ítalia

Forza Italia – to je Berlusconi ?

Forza Italia to je Berlusconi áno, Fratelli d’Italia vedie Giorgia Meloni.

To z môjho pohľadu vyzerá na silný tandem, Berlusconi – Salvini. Aké sú tejto koalícii pripisované šance ?

Každopádne ťahúňom v tomto bloku je určite Liga. Z posledných štatistických údajov to vyzerá na 39,2 percent pre tento stredo pravicový blok. To znamená prvé miesto.

To je sila na talianske pomery a čo Hnutie 5 hviezd ?

5 padajúcich “hviezd je na druhom mieste, majú približne 28% a vládnucej demokratická strana, ktorá dosť voličov stratila je približne na 25%.

Prečo 5 padajúcich hviezd ?

Pre mňa hnutie piatich hviezd je strana, ktorá je najväčším nebezpečenstvom pre Taliansko ako také. Táto strana nemá žiadny program, za ktorým by si stála Je to prakticky strana vytvorená na sociálnej sieti upraveným programom Gianroberta Casaleggia (12.4.2016), z ktorého Beppe Grillo nejakým spôsobom vybral zástupcu hnutia 5 hviezd.

To sú ľudia ktorí nemajú absolútne páru o tom čo a ako by sa malo urobiť, ich návrhy sa menia tak často ako ponožky.

obr. 1 Operácie Mare Nostrum a Triton. Lode nakladajú migrantov pri brehoch Líbye a vozia ich do Talianska (foto: Irish Defence Forces)

Asi potom niečo také ako v ČR Piráti a na Slovensku OĽaNO (Igor Matovič)…

Áno, niečo také a úplne nepochopiteľného. Toto hnutie piatich hviezd je napospol v cudzine prezentované ako strana bojujúca proti migrácii, ale opak je pravdou.

Hnutie 5 hviezd navrhlo a následne podporilo spolu s vládnucou Demokratickou stranou program,, Mare nostrum. “Následne sa roztrhlo vrece s masívnou, nekontrolovanou a nelegálnou migráciou z Afriky. Podporili dokonca niekoľkokrát návrh, aby neoprávnené vniknutie cez štátnu hranicu nebolo trestným činom atď …

 

Tým, že táto strana nemá prakticky program, za ktorým by si stála a menia neustále svoje názory, je nebezpečná. Teda je fakt, že od začiatku láka ľudí, aby ich volili tým, že sľubuje nereálne nejaký sociálny príspevok, na ktorý nakoniec väčšina Talianov v ťažkostiach ani nedosiahne, pretože to málo, čo bude vyčlenených pripadne vo väčšej miere imigrantom.

A to je práve to, prečo má táto strana ešte nejakého voliča, pretože sľubuje peniaze bez práce.

Všetky mestá, kde má toto hnutie svojich starostov, sú v úplnom chaose, príkladom je napríklad Turín. V Turíne, vďaka starostke piatich hviezd, prebieha postupná, ale istá islamizácia tohto mesta. Starostka Chiara Appendino by chcela dokonca zaviesť v Turíne Islamskú banku, aby si moslimovia mohli brať pôžičky na byty.

V Ríme je zase úplný chaos, odpadky sa váľajú všade. Minulý týždeň bolo dokonca vyfotografované prasa, ako sa živí okolo kontajnerov v uliciach Ríma … ukazovali to aj v štátnej televízii. Starostka Virginia Raggi je úplne neschopná.

Predpokladám, že Liga má k nelegálnej migrácii iný prístup…

Samozrejme, na rozdiel od Grillovho hnutia, Lega je proti nelegálnej imigrácii hneď od začiatku. Už v roku 2014 navrhovala, aby sa tým migrantom pomohlo v krajine ich pôvodu. Toto nelegálne prisťahovalectvo musí byť zastavené. Celá Afrika sa do Talianska naozaj nezmestí.

Druhú časť rozhovoru s Monikou Pilloni uverejníme v nedeľu 28.1.2017

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies