ROZHOVOR s Rafaelom JANÍČKOM: Štátna tajomníčka na ministerstve spravodlivosti Jankovská (SMER-SD) chce moju rodinu umlčať

Naše rozprávanie o tom ako sa dostala vaša rodina do područia mafie za pomoci justičnej mafie sme končili v bode, keď tvojho otca vzali orgány činné v trestnom konaní do vyšetrovacej väzby. Dalo by sa povedať, že tým uvolnili cestu mafiánom, aby vás ekonomicky ruinovali.

Často k nám chodievali nejakí právnici, príjem začínal byť takmer nulový všetko ostatné boli iba výdavky. Takýmto štýlom nám postupne dochádzali finančné prostriedky. Vypli nás od elektrickej energie. Moja mamina neustále zháňala peniaze v prvom rade pre Petra Čongrádyho a Petra Vaska. Nevedel som kto sú títo muži. Dozvedel som sa od Ladislava Vavra, ktorý mi povedal že tí dvaja muži ktorí často chodia za mojou maminou sú Vasko a P. Čongrády. Mal som vedomosť o tom, že v prvom rade Peter Vasko a v druhom rade Peter Čongrády tlačia na moju maminu v prípade prepisu Našej nehnuteľnosti Fatima. Dozvedel som sa to v prítomnosti môjho dedka Eduarda Janíčka keď mu to moja mamina vravela. Taktiež vravela, že už jej dochádzajú finančné prostriedky. Nevie ako to celé zvládne.

Potom prišiel zlom a otec šiel aj so svojim obchodným partnerom z väzby von…

Po necelých 2 rokoch raz v podvečerných hodinách, kedy sa už slnko blížilo k západu niekto klopal na dvere. Išiel som sa pozrieť kto klope a otvoriť. Stál tam Ladislav Vavro. Poprosil ma, aby som zavolal maminu, že je to veľmi dôležité. Tak som ju šiel zavolať a spoločne s ňou som chcel vedieť čo je tak dôležité. Povedal, že mu práve pred chvíľkou telefonoval osobne Peter Čongrády a povedal mu, že si môže ísť po otca a Strelčíka, že ich púšťajú z Leopoldova. Cesta do Leopoldova šla veľmi pomaly, neskutočne som sa tešil, že opäť uvidím otca, nevidel som ho dvadsať mesiacov, všetci utajovali kde je, a podľa tvrdenia otec nechcel aby som ho videl uväzneného. Iba som mu písal listy a dal zahrať s prianím pesničku cez Funrádio. Keď sme prišli pred väznicu v Leopoldove zaparkovali sme auto a moja mamina a Ladislav Vavro vystúpili a šli pomaly k bráne do väznice. Mne prikázali ostať v aute. Ešte posledné lúče slnka mi osvetlovali tú bránu. Pred ňou som videl stáť môjho otca, p. Strelčíka, Rudolfa Zúbeka, Ľuboša Čongrádyho a aj tých 2 pánov ktorý počas toho obdobia keď otec nebol doma chodili do nášho objektu. Ďalšie osoby som nespoznával, resp. nikdy som ich nevidel, bolo tam ale veľké množstvo mužov. Potom prišiel otec a p. Strelčík k autu, taktiež p. Vavro a moja mamina. Zvítal som sa s otcom a aj s p. Strelčíkom. Šli sme domov. Ja mamina a otec sme sedeli vzadu, p. Vavro šoféroval a p. Strelčík sedel ako spolujazdec. Ako sme naštartovali p. Vavro začal rozprávať. p. Vavro hovoril o tom ako bude potrebné zaplatiť 3.000.000,-Sk Petrovi Čongrádymu, ktorý to musel zaplatiť nejakej jeho známej sudkyni ktorá proces pojednávala. Tie peniaze mali byť zaplatené za to, že im P. Čongrády u tejto sudkyne vybavil prepustenie. Povedal že po milióne za každého a ten tretí milión musia zaplatiť za Zúbeka, lebo nemá peniaze. Nato otec odvrkol, že no a čo keď nemá peniaze veď mi už taktiež nemáme peniaze. Ďalej sa medzi sebou zhovárali, no viac si už z tejto cesty nepamätám. Iba rozčúlene otec povedal, že nie je ochotný nič platiť, keď bol nevinne vo väzbe.

Ako sa rozprávame príde mi, že tvoja pamäť funguje na princípe traumatizovaných výjavov – útržkov. Čas plynul a ty si začal chodiť do školy.

Áno, ja som už postupne chodil do školy, viac som tieto veci neriešil a snažil som sa nezapájať, aj keď vždy som ostal zvedavý a vypytoval sa na rôzne udalosti. V jeden deň si pamätám ako som videl cez okno vchádzať do objektu toho istého muža ktorý chodil za mojou maminou v čase neprítomnosti môjho otca a v spoločnosti ďalšieho nejakého hlavokrkého vošiel do objektu. Viem, že tento muž sa volal Peter Vasko. Ja som šiel do obývačky, ktorá je niekoľko metrov od kancelárskych priestorov a počul som dosť vulgárny a hlasný krik p. Vaska. Započul som ako sa Vasko pýta kedy už konečne budú platiť to čo mu je otec aj s p. Strelčíkom dlžní. Ako si to predstavujú, že neplatia a či chcú ísť k Petrovi Čongrádymu. Potom som už počul iba ako sa rozbil nejaký väčší pohár, možno váza. Buchli dvere a Vasko odišiel. Neskôr keď som bol s otcom tak mal rozbitú a napuchnutú peru a veľký monokel ktorý pred tým nemal. Usudzoval som, že zjavne Vasko môjho otca napadol. Keď som sa na to neskôr otca opýtal, neodpovedal mi.

Dosť často po tom ako prišiel otec z väzenia parkoval luxusný Mercedes pred našim domom, dozvedel som sa, že Bar Fatima už nieje v našom vlastníctve. Po pravde veľmi často som chodil po tichu po dome a počúval som rozhovory, ktoré viedli medzi sebou môj otec a p. Strelčík aj v spoločnosti mojej maminy. Tento Mercedes patril p. Anne Baštyovej, pamätám si ju ešte z Považskej Bystrice. Moji rodičia ju prezývali ,,Blcha, mne to bolo vždy smiešne a preto som sa vždy smial že ako k tomu prišli. Zjavne jej nízkym a guľatým vzhľadom. Raz podvečer prišla p. Anna Baštyová k nám domov na Matúšovej ulici v Trenčíne. Mala slzy v očiach a chcela sa pozhovárať s rodičmi. Sedeli v obývačke na poschodí, nikto nenamietal a preto som aj ja chcel vedieť o čom sa zhovárajú tak som si prisadol k nim. Vravela a vykrúcala sa z toho, že ona nemôže za to celé, že ju Fratišek Cvaško naviedol na to, aby podpísala dokumenty k vlastníctvu spoločnosti ktorá vlastnila Bar Fatima, že má z neho strach a bojí sa ho, lebo sa jej vyhrážajú smrťou. Spomínala aj to, že ju niekoľko krát fyzicky napadol a zbil ju. Vtedy som zistil, že ona je zjavne asi nová majiteľka Baru. Taktiež povedala, že vie o tom, že mojim rodičom a p. Strelčíkovi nezaplatili ani za tovar ktorý tam bol a ani za zariadenie ktoré sa nachádzalo v bare. Vravela o tom ako neplatia ani plyn, ani elektriku a ani vodu,ktoré mali platiť otcovi. Spomenula aj to ako vie o tom, že dostali tento bar iba preto lebo môj otec p. Janíček a ani p. Strelčík nemali v hotovosti 3.000.000,-Sk za to, aby zaplatili sudkyni Jankovskej za prepustenie a práve preto museli prepísať spoločnosť ktorá vlastnila Bar Fatima. Pomaly sa mi to celé začalo dávať dohromady, ale bolo mi zvláštne prečo museli zaplatiť Barom ktorý ma niekoľkonásobne vyššiu hodnotu ako suma, ktorú mali zaplatiť nejakej sudkyni Jankovskej.

Na viac si z tohto obdobia nespomínam.

Hovoríme o štátnej tajomníčke ministerstva spravodlivosti. Obvinenia, ktoré vznáša tvoja rodina sú dosť závažné. Dostávame sa do času, keď si bol už stredoškolák a aj ty si sa stal živou súčasťou tohto strašného príbehu…

Po skončení strednej školy tjst. pred zhruba 4 rokmi som sa začal aktívnejšie zapájať do tohto prípadu. Začal som chodiť na všetky pojednávania, ktoré súviseli a súvisia s mojou rodinou.

A začali neúspešne pokusy o obnovu konania.

Môj otec pracoval mesiac na podaní obnovy konania. Predsedom senátu bol JUDr. Milan Straka. Keď začalo pojednávanie boli vypočutí priamo na pojednávaní svedkovia p. Ladislav Vavro a p. Gabriela Haková. Dovolím si tvrdiť, že p. Ladislav Vavro zjavne zo strachu o svoj život a životy svojej rodiny počas výsluchu zatajoval skutočnosti, o ktorých vedel a o ktorých nás osobne on sám informoval. Na otázku JUDr. Straku či má vedomosť o tom že JUDr. Jankovská mala prevziať úplatok za prepustenie z väzby odpovedal, že nemá o tomto vedomosť. Pritom som bol osobne pri tom ako v aute keď sme šli z Leopoldova domov p. Vavro sám povedal, že má ísť sudkyni JUDr. Jankovskej úplatok vo výške 3.000.000,-Sk. Dokonca som viac krát počul, že sa Vavro bojí Jankovskej a nechce ísť proti nej, ale potom viackrát vypovedal a napokon to priznal.

Pojednávanie pred tým ako bol p. Jurisa vypočutý a p. Straka prezentoval jeho výpoveď povedal JUDr. Straka, že už potrebuje vypočuť a bez jeho výpovede sa nemôže uskutočniť obnova iba p. Jurisu. Taktiež poznamenal, že jeho výpoveď bude hlavná a pokiaľ p. Jurisa vyvráti vydieranie na svojej osobe zo strany Ondreja Janíčka a Jozefa Strelčíka bude Obnova konania povolená.

Neskôr bol vypočutý p. Tibor Jurisa na Okresnom súde v Českých Budějoviciach. Keď JUDr. Straka čítal jeho výpovede počas pojednávania na OS Trenčín prečítal v nej, že Ondrej Janíček a Jozef Strelčík nemajú nič spoločné s vydieraním jeho osoby.

Tým pádom bolo jasné, že obnove konania už nič nestojí v ceste. Lenže pri vypočutí záveru s tým, že obnovu konania zamieta JUDr. Straka vyhlásil, že výpoveď Tibora Jurisu nie je presvedčivá nakoľko je p. Jurisa nedôverihodný. JUDr. Straka na záver prehlásil, že nechcel túto obnovu konania pojednávať pretože sa cítil zaujatý. Nadriadenému povedal, že je zaujatý, lenže bolo JUDr. Strakovi prikázané, aby proces obnovy konania pojednával. Takto to sám JUDr. Straka prezentoval a povedal. Obnova konania (5T/444/2001) bola zamietnutá. Nemyslím si a ani na mňa JUDr. Straka nepôsobil zlým a skorumpovaných dojmom. Skôr mám zato, že musel spraviť tak ako mu bolo prikázané a nemal povolené povoliť obnovu konania a domnievam sa, že nikto nečakal, že sa Tibor Jurisa po 14 rokoch objaví. Všetci si mysleli, že buď ho policajti, alebo mafiáni zavraždili, alebo pred nimi ušiel.

Proces krivého obvinenia a ohováranie JUDr. Jozefa Janíka. Tam si už bol aj ty?

častnil som sa na vyhlásení rozsudku na OS Nitra. Keď sme vyšli von a vyprázdnila sa pojednávacia miestnosť, sme na chodbe stáli ja, môj otec, p. Daniel Vitko a taktiež Okresná prokurátorka. Okresná prokurátorka, ktorá navrhovala nepodmienečný trest prehlásila, že vie o tom že to je celé blamáž a taktiež vie ako to v to obdobie chodilo. Žiaľ, ale nemôže s tým nič spraviť. Zhora jej bolo prikázané, že musí robiť tak ako jej bude povedané. Okresná prokurátorka povedala sama, že vie o tom, že p. Strelčík a p. Janíček sú nevinní a dokonca nieje ani žiaden dôkaz proti nim.

Vo vyhlásení rozsudku predsedkyňa senátu vyhlásila Ondreja Janíčka a Jozefa Strelčíka za vinných. Otec dostal 165,-Eur pokutu a p. Strelčíkovi mal stačiť trest ktorý si momentálne odpykáva.

Zhruba až rok na to bolo vytýčené pojednávanie na Krajskom súde Nitra. Pri prvom pojednávaní môj otec z dôvodu PN požiadal o preloženie pojednávania. Z KS Nitra nebolo vytýčené nové pojednávanie a preto som šiel osobne s právnou zástupkyňou Jozefa Strelčíka p. JUDr. Darinou Kučerovou na KS Nitra. Pri vstupe do pojednávacej miestnosti na mňa predseda senátu arogantne vybehol kto som a čo tam hľadám. Prestavil som sa mu ako Rafael Janíček a povedal som mu, že som prišiel ako verejnosť keďže to je verejné zasadanie. On sa ma opýtal či Ondrej Janíček je môj otec. Toto som mu potvrdil. Na to sa ma opýtal, prečo sa otec vyhýba pojednávaniu. Očividne predseda senátu bol neprimerane podráždený z toho, že sa proces nemôže konať. Pritom, ale musel obdržať PN od môjho otca lebo v pojednávacej miestnosti nebol prítomný prokurátor. Opýtal sa ma prečo sa môj otec nedostavil na pojednávanie. Odpovedal som mu, že je PN. Naďalej pôsobil arogantne a podráždene, že pojednávanie sa nemôže konať. Snažil sa nájsť čo najbližšie možný voľný termín na pojednávanie. To bolo stanované už o 2 týždne, pritom otec chodí pravidelne na všetky pojednávania.

Čo nasledovalo teda o dva týždne?

O 2 týždne neskôr som sa opätovne zúčastnil pojednávania a taktiež so mnou medzi verejnosťou sedel môj dedko p. Eduard Janíček a p. Daniel Vitko.

Všimol som si prokurátorku, ktorou bola staršia pani. Prokurátorkou bola Ingrid Slabá, tá istá prokurátorka ktorá už ako zaujatá sa cítila ešte v prípade 5T/444/2001, tá ktorá zmarila vyšetrovanie v roku 2006, keď trestné stíhanie proti mafiánom zastavila, lebo skutok sa nestal. Bola to vec korupcie Jankovskej a násilné vydieranie môjho otca mafiánmi, pričom už v tom čase polícia disponovala s videodôkazmi. Otázkou, na ktorú si neviem zodpovedať, je čo tam vlastne hľadala. Zjavne toto, ale predsedu senátu absolútne nezaujímalo, povedal by som, že mu to hralo do kariet. Počas pojednávania, na ktorom v podstate nič neprejednával iba opakoval výpovede, ktoré už boli známe. Nebral do úvahy žiadne dôkazy v prospech môjho otca a p. Strelčíka. Na záver nedovolil prečítať ani záverečnú reč môjmu otcovi. Celý priebeh pojednávania šiel viac menej účelovo proti môjmu otcovi a p. Strelčíkovi.

Verdikt ktorý vyniesol bol až poburujúci. P. Strelčíkovi predĺžil trest o ďalší rok a 8 mesiacov a môjmu otcovi dal úhranný trest 2 roky v skúšobnej dobe 2 roky, stále mám zato, že to zariadila Jankovská, lebo to bolo v čase, keď televízia Markíza odvysielala reportáž o korupcii sudcov a Justičnej mafii napojenú na štátnu tajomníčku MS Dr. Moniku Jankovskú, Roberta Jankovského, sudcu Jozefa Janíka a prokurátora Adolfa Pompu. Bolo to štyri dni pred násilným prepadom môjho otca, kde mu bolo vyhrozené, že ho zakopú a unesú mu malú dcérku. Bolo to veľmi silné a ťažké obdobie, kedy Jankovská zneužívala svoju moc a postavenie vo svoj prospech. Práve vtedy môjmu starému otcovi volal známy zo SIS, aby dával na svojho vnuka, teda na mňa pozor, lebo Jankovská ma chcela dať zatvoriť. Musel som sa pár dni skrývať.

Na záver pojednávania sudca Liebant, zapamätal som si jeho slová nezabudol doplniť pričom sa otočil smerom k môjmu otcovi a povedal nasledovné: ,, p. Janíček od zajtrajška Vám plynie doba 2 rokov. Počas tohto obdobia si dávajte veľký pozor na aké skutky upozorňujete, aké listy píšete a koho obviňujete z trestných činov, v opačnom prípade pôjdete do väzenia.

Myslel som si, keď som toto počul, že sa mi asi sníva. Rozhodne a jednoznačne predseda senátu sa vyhrážal môjmu otcovi, aby neútočil svojimi listami a výpoveďami proti JUDr. Jankovskej.

Celé toto pojednávanie vedené na KS Nitra dovolím si tvrdiť, že bolo vopred pripravené a verdikt bol už dávno vynesený pred tým ako vôbec prišlo k pojednávaniu. Nebola tam zachovaná žiadna objektívnosť zo strany predsedu senátu.

Dnes si už súčasťou všetkých pojednávaní. Včera si dokonca s vašim príbehom vystúpil na Pochode za Slušné Slovensko.

Aktívne sa snažím zapájať do tohto prípadu, lebo sama štátna tajomníčka MS SR Jankovská ma do jej špinavej, nečestnej hry zatiahla. Ďalší dôvod je ten, že spojenec môjho otca, jeho všetko teda môj starý otec Eduard Janíček v septembri 2017 zomrel. Bol to ťahúň môjho otca, pomáhal mu a bol to ten človek ktorý prvý zistil u známeho prokurátora JUDr. Abáfyho, že môjho otca uväznili JUDr. Robert Jankovský, nezákonne na základe sfaľšovaných úradných záznamov. Dozvedel som sa od môjho dobrého priateľa, že rodina JUDr. Moniky Jankovskej udržiava aktívny vzťah s rodinou Petra Vaska. Dokázal som zaobstarať od spomínaného dobrého priateľa fotku z Facebookového profilu Jakuba Jankovského, kde je vyfotená JUDr. Jankovská Monika, MUDr. Jankovský Tibor ich dvaja synovia Jakub a Martin taktiež ale aj s priateľkami. Zarazilo ma až po dôslednom pozretí tejto fotky, že priateľka Jakuba Jankovského je Kristína Vasková. Spýtal som sa na to a tento kamarát mi to potvrdil. Opýtal som sa to aj ďalšieho kamaráta, ktorý udržiava aktívny a blízky vzťah s Jakubom Jankovským. Dcéra toho Petra Vaska, ktorý chodil počas neprítomnosti, ale aj v prítomnosti môjho otca, vydierať moju rodinu. Fotku, ktorú som získal som vytlačil a odovzdal môjmu starému otcovi, skladačka s Jankovskou sa uzatvárala, lebo práve Vasko a Peter Čongrády boli tie osoby, ktoré Jankovskej mali zaplatiť z našej Fatimy výťažok.

Štátna tajomníčka na ministerstve spravodlivosti Jankovská (druhá z ľava) často tvrdí, že sa s mafiánmi nepozná. Rodinní príslušníci Jankovských a Vaskovcov na spoločnej fotografii.

Na Jankovskej meno pri vašej rodina nestranný pozorovateľ naráža takmer všade…

Ďalšia skutočnosť, ktorú viem uviesť je tá, že JUDr. Jankovská neustále pracuje na tom, aby moju rodinu umlčala a hlavne aby sa pravda nedostala na povrch. Toto mi bolo potvrdené keď si ma dal zavolať jeden člen našej rodiny. Ten mi povedal, že ho oslovil jeho bývalý kamarát, istý vysoko postavený policajt z Bratislavy, ktorý sa chcel informovať či som sa ja osobne niekedy vyhrážal synom JUDr. Jankovskej. Neveril som vlastným ušiam, akú otázku mi vôbec položil. Pretože nikdy som nič také nespravil, dokonca syna Martina p. Jankovskej veľmi dobre nepoznám. S Jakubom som bol jeden krát na oslave narodenín nášho spoločného kamaráta, vtedy sa predvádzal a ukazoval všetkým mojím kamarátom akú ma moc a sila peňazí. Po celý čas sme spolu prehodili iba pár príjemných viet a všetkých nás  stále pozýval na panáka, zaplatil všetkým aj vstup do Stepsu. Na ďalší deň som mu napísal ďakovnú správu na soc. sieti Facebook. S druhým jej synom som sa nikdy nezhováral. Taktiež podľa informácii, ktoré som sa dozvedel od člena moje rodiny, ktorého navštívil tento vysoko postavený policajt boli pre mňa veľmi znepokojivé. Údajne JUDr. Jankovská prehlasuje a che poukázať na skutočnosť ,, aký otec taký syn. Tým myslí to, že keď odsúdila môjho otca za vydieranie (ktoré nikdy nespáchal), tak chce, poukázať na to, že ja osobne som sa vyhrážal jej synom.

Čítajte tiež:

 

 

 

Počkajte prosím...

Odoberať EuroRešpekt

Chcete byť informovaní o najnovších článkoch EuroRešpektu?