RTVS musí podľa županov informovať o dianí vo všetkých regiónoch Slovenska

facebook

Predseda združenia samosprávnych krajov SK8 a trnavský župan Jozef Viskupič vyzýva generálneho riaditeľa RTVS Jaroslava Rezníka, aby verejnoprávna televízia a rozhlas sprostredkovávali informácie proporcionálne zo všetkých regiónov Slovenska. Rozhodnutia o preventívnych opatreniach v súvislosti s koronavírusom sa podľa neho neprijímajú len v Bratislave.

„Ako predseda združenia samosprávnych krajov SK 8 chcem vyjadriť zásadnú požiadavku na zmenu spôsobu, akým RTVS zabezpečuje informovanie o dianí v našich krajoch. Rozhodnutia o preventívnych opatreniach na školách, v sociálnych a zdravotníckych zariadeniach či kultúrnych inštitúciách sa neprijímajú len v Bratislave, ale aj v Hriňovej, Martine, či Dunajskej Strede,“ povedal Viskupič. Hlavne v ťažkých časoch, aké sú teraz, je podľa neho dôležité, aby ľudia boli informovaní o dianí vo všetkých regiónoch. Na šéfa RTVS Rezníka sa obrátil otvoreným listom a vyzval ho, aby zabezpečil dôsledné dodržiavanie verejnoprávnosti „ako esencie existencie RTVS prostredníctvom pravidelného informovania verejnosti o dianí vo všetkých krajoch Slovenskej republiky”.

Viskupič sa v pozícii trnavského župana už dlhšie sťažuje na slabé pokrývanie aktivít Trnavského samosprávneho kraja zo strany RTVS.

Agentúra požiada o stanovisko vedenie RTVS.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies