Rusko dalo pokutu Rádiu Slobodná Európa, ako “zahraničný agent” neposkytlo informácie o financovaní
Ruský súd dnes uložil Rádiu Slobodná Európa / Rádiu Sloboda (RFE / RL) pokutu 100.000 rubľov  za to, že neposkytlo informácie o svojich finančných zdrojoch. Rusko tiež oznámilo, že pritvrdí aj voči jednotlivým novinárom. Informuje Reuters.

Informácie o svojich finančných zdrojoch musia v Rusku predkladať všetky organizáciu, ktoré sú v krajine evidované ako zahraničný agent. Stanicu RFE / RL finančne podporuje americký Kongres.

Stanica RFE / RL sa posťažovala, že cieľom Ruska je zahraničné médiá zámerne šikanovať a klásť im prekážky v ich práci. RFE / RL bola zapísaná medzi cudzích “agentov” krátko po rozhodnutí Spojených štátov zrušiť akreditáciu ruskej televízii RT, ktorá pokrývala dianie v americkom Kongrese.

Ruský parlament v utorok oznámil, že pripravuje novelu zákona o médiách, ktorá umožní medzi zahraničných agentov zaraďovať individuálne aj všetkých novinárov pracujúcich pre cudzie médiá. Zahraniční či cudzí agent je pojem známy z amerického zákonu FARA. Obdobný zákon, ktorý sa však nevzťahuje na média, má aj Maďarsko, či Izrael.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies