Rusko má v úmysle zvýšiť vývoz poľnohospodársko-priemyselných výrobkov na 50 miliárd dolárov do roku 2024. Egypt je najväčším kupcom ruských potravín

Vlani sa Egypt stal najväčším kupcom ruských potravín. Správa RBC uvádza údaje z ruského exportného centra. Egypt v roku 2017 kúpil tovar z Ruska za 1,739 miliardy dolárov, čo je takmer o 44% viac ako pred rokom. Do roku 2017 bola Čína najväčším kupcom ruských výrobkov.

Egypt kupuje predovšetkým ruskú pšenicu. Podľa rusko-egyptskej obchodnej rady je krajina najväčším svetovým kupujúcim pšenice. Je to spôsobené tým, že Egypt má vysokú spotrebu chleba, ale v krajine chýba úrodná pôda na pestovanie obilia. Egypt kupuje pšenicu z Ruska, Ukrajiny, Francúzska a Spojených štátov.

Všeobecne platí, že v roku 2017 Rusko zvýšilo vývoz potravín o 24,6% na 19 miliárd dolárov. Najväčší nárast bol vo vývoze cukru, jačmeňa, mäsa, drobov, kôrovcov, repky a slnečnicového oleja.

V roku 2017 Rusko vyviezlo poľnohospodárske výrobky za 20,1 miliárd dolárov. Tkachev minister poľnohospodárstva  pripomenul, že v roku 2000 bol objem vývozu ruských agroindustriálnych výrobkov iba 1,5 miliardy dolárov.

Medzinárodná rada pre obilniny zvýšila svoju prognózu pre vývoz obilia Ruska v poľnohospodárskom v meranom roku 2017/18 (beží od júla do júna) o 1,7 miliónov ton na 44 miliónov ton. To znamená, Rusko sa môže druhým najväčším vývozcom obilia na svete . Informujú Vedomosti.ru.

Súvisiace články

Minister dopravy Érsek by mal odstúpiť. Ambície jeho ministerstva k prepájaniu Európy sú mizivé

Peter Králik

ČESKO: Celkový dlh Jančurovho RegioJetu presiahol jednu miliardu

redakčný výber

Poľnohospodárom chce EÚ v boji so suchom pomôcť už mesiac, naše ministerstvo o tom neinformuje

Peter Králik
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy