RUSKO: Návrh zákona o kryptomenách bol prijatý Štátnou dumou v prvom čítaní
V Štátnej duma dnes prešiel v prvom čítaní návrh zákona o “digitálnych finančných aktívach”, zavádza okrem iného pojem “dolovanie”, “kryptomena”“smartobchod” a “postup uvolňovania tokenu » (ICO).

“Dokument priamo stanovuje, že digitálne finančné aktíva nie sú právnym platobným prostriedkom na území Ruskej federácie,” píše sa v správe. Informuje portál Vedomosti.ru.

Podľa návrhu zákona môže byť výmena žetónov do rubľov alebo v cudzej mene uskutočnená len prostredníctvom “výmenných operátorov digitálnych finančných aktív” – napr. Moskovskej burzy cenných papierov . Kryptomena a žetóny v účte sa považujú za majetok.

“Dolovanie je považované za podnikateľskú činnosť, keď osoba, ktorá ju realizuje, prekročila hranice spotreby energie stanovené vládou Ruskej federácie tri mesiace za sebou,” hovorí text.

“Aby sa zabezpečila ochrana nekvalifikovaných investorov, návrh zákona stanovuje, že centrálnej banke Ruska bude poskytnutá právomoc obmedziť sumu žetónov získaných osobami, ktoré nie sú kvalifikovanými investormi,” uviedla Štátna duma. Preto maximálna výška investícií nekvalifikovaných investorov do účtu nie je špecifikovaná.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies