Rusko nechce destabilizovať EÚ, tvrdí Putin pred dnešnou návštevou Viedne
Prezident Vladimir Putin poprel, že by jeho krajina považovala za politickú výhodu nestabilnú Európsku úniu. Informuje portál Euronews.

Pre Rusko je naopak výhodné aby bola EÚ jednotná a prosperujúca, pretože je jeho najdôležitejším obchodným partnerom, povedal šéf Kremľa v rozhovore s televíznou spoločnosťou ORF pred dnešnou návštevou Viedne.

“EÚ je našim najdôležitejším obchodným a hospodárskym partnerom,” povedal Putin pred dnešnou pracovnou návštevou, počas ktorej sa stretne vo Viedni s rakúskym prezidentom Alexanderem van der Bellenem a kanclérom Sebastianom Kurzom.

Niektoré kontakty s euroskeptickými hnutiami na straníckej úrovni podľa Putina nemajú za cieľ destabilizovať EÚ. “Musíme naopak rozširovať spoluprácu s EÚ,” zdôraznil ruský prezident.

Rakúsko je prvá krajina EU, ktorú Putin navštívi po svojom znovuzvolení. S rakúskymi predstaviteľmi bude okrem iného diskutovať na tému na ukrajinskej krízy, o hospodárskych sankciách, ktoré na seba uvalili  EÚ a Rusko a medzinárodnej politickej situácii.

Putin zdôraznil, že Rusko má s alpskou republikou, ktorá je členom EÚ, ale nie NATO, dobré vzťahy. “V posledných rokoch nebol dialóg o všetkých problémoch prerušený,” konštatoval.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies