RUSKO: Oleg Deripaska opustil predstavenstvo spoločnosti Rusal, spoločnosť verí, že sa tak dostane spod sankcií USA

Oleg Deripaska, opustil predstavenstvo spoločnosti „Rusal“, informuje portál Kommersant.ru, na základe na tlačovej správy spoločnosti. 

Konečné rozhodnutie bolo prijaté „na uľahčenie úsilia o ochranu záujmov spoločnosti a jej akcionárov po uložení amerických sankcií. Pán Deripaska potvrdil, že nemá žiadny výhrady k rozhodnutiu predstavenstva a neexistujú žiadne iné dôvody pre jeho rezignáciu, pre ktoré je nutná na informovanie akcionárov. Predstavenstvo by chcelo vyjadriť vďaku pánovi Deripaskovi za jeho prínos pre spoločnosť, “ informuje Rusal. 

Rozhodnutie o odstúpení ruského podnikateľa nadobudne platnosť od dnešného dňa.

V apríli sa Rusal a ďalšie aktíva Olega Deripaska dostali do čierneho zoznamu americkej štátnej pokladnice. Neskôr orgány USA oznámili svoju pripravenosť odstrániť sankcie nad spoločnosťou, ak ju Deripaska prestane kontrolovať. 

V článku „Rusal – významný ruský producent hliníka, nahradí predstavenstvo v snahe dostať sa zo sankcií USA“. sme vás prednedávnom informovali, že “Rusal” môže úplne nahradiť predstavenstvo, čím je sa stane úplne nezávislým od Deripasku. Potom správna rada bude musieť aktuaizovať riadiaci tím. Spoločnosť očakáva, že tak bude odstránená  zo sankcií Spojených štátov, informovali vtedy agentúra Reuters a ruské Kommersanty.

Oleg Deripaska a jeho spoločnosti boli začiatkom apríla na zozname sankcií Ministerstva financií USA. Čoskoro spoločnosť Rusal a En + Group, vlastnená podnikateľom, stratila polovicu svojej hodnoty z dôvodu kolapsu akcií na akciových trhoch. Neskôr orgány USA pripustili, že sankcie proti spoločnosti Rusal by mohli byť stiahnuté, ak sa Deripaska stiahne.“

 
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies