Ruský tanker so skvapalneným plynom, ktorý mal skončiť v Bostone. Skončí v Španielsku
PODPORIŤ

Tanker Gaselys LNG spoločnosti Engie SA, ktorý prepravoval skvapalnený ruský zemný plyn z Yamalu, mal v sobotu prísť do Bostonu, zmenil náhle kurz a vracia sa do španielskeho prístavu Algeciras. Informujú DWN a britský Express.

Nie je známe, prečo plavidlo zmenilo kurz a neprišlo do hlavného mesta Massachusetts trpiaceho extrémne nízkymi  teplotami, čo viedlo k vysokému dopytu po plyne na severovýchode USA.

Cesta tankera Gaselys LNG spoločnosti Engie začala po tom, ako Chris De Margerie  vyzdvihol 9. decembra náklad Yamalského zariadenia spoločnosti Novatek PAO, druhého ruského exportného terminálu LNG, a 28. decembra odišiel do zariadenia LNG Isle of Grain National Grid Plc v blízkosti Londýna.

Tanker Engie SA potom vyzdvihol skvapalnený plyn zo Spojeného kráľovstva 30. decembra a vydal sa na cestu  do USA.

Podľa Bloombergu nie je na tom nič nezvyčajné, zmena kurzu mohla nastať v snahe  získať výhodnejšiu cenu za dodávku LNG. Nakoniec tanker prekvapivo smeruje do španielskeho prístavu Algeciras.

Plánovaný príchod tankeru LNG Christophe de Margerie 28. decembra bol prvou dodávkou skvapalneného plynu ruského pôvodu do USA , ktorá mala prísť tankerom, pričom na nakladanie cisterny osobne dohliadol sám Vladimír Putin.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies