S dotáciami sa na Slovensku skutočne podvádzalo, myslí si OLAF. Začal to oficiálne vyšetrovať. Píše o nás POLITICO
Európsky úrad pre boj proti podvodom známy pod skratkou OLAF začal oficiálne vyšetrovať nakladanie s európskymi  dotáciami na Slovensku. O ich zneužívaní sa začalo hovoriť v súvislosti s vraždou investigatívneho novinára Jána Kuciaka, ktorý sa pracovne venoval okrem iného aktivitám talianskej mafie na Slovensku a jej väzbám na vrcholových politikov z okolia expremiéra Roberta Fica. Hovorca OLAF to potvrdil pre server Politico, že úrad koná práve na základe Kuciakových zistení.

O tom, že sa o osud dotácií na Slovensku OLAF zaujíma, informovali médiá prvýkrát v marci. Úrad vtedy začal predbežné konanie, počas ktorého si robil základný obrázok o situácii. Informácie vyhodnotil ako dostatočne závažné, aby teraz spustil oficiálne vyšetrovanie “ohľadom možného zneužívania európskych fondov pre poľnohospodárstvo” potvrdil pre Politico hovorca inštitúcie.

Inými slovami: predbežné vyšetrovanie nerozptýlilo pochybnosti, ktoré ohľadom fondov panovali, a OLAF naopak získal dôvodné podozrenie a celou vecou sa naplno začal zaoberať.

Kuciak písal o možnom zneužívaní poľnohospodárskych dotácií v spojení s mafiou, ktorá podľa jeho zistení operuje na východnom Slovensku a má väzby na neslávne známe klany v Taliansku aj do vrchných poschodí slovenskej politiky. “Vyšetrovanie je spojené s problematikou, na ktorú nedávno upozornil novinár Ján Kuciak,” potvrdzuje OLAF.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies