Salvini zostrelí Merkelovú? Do roka sa rozhodne, či je Európa stále jednotná
Taliansky minister vnútra Matteo Salvini v rozhovore pre magazín Der Spiegel povedal, že sa do roka rozhodne, či je Európa stále jednotná. Pripustil, že by jeho prístup k utečencom mohol viesť k pádu vlády nemeckej kancelárky Angely Merkelovej.

Podľa Salviniho budú kľúčové voľby do Európskeho parlamentu, ktoré sa uskutočnia budúci rok v máji, a vyjednávanie o budúcom rozpočte Európskej únie, píše Bloomberg.

Ďalej povedal, že Taliansko už nemôže prijať viac žiadateľov o azyl. “Už nemôžeme prijať ani jedného, ​​ba práve naopak – radi by sme ich pár odovzdali,” zhodnotil predseda protiimigračnej Ligy možnosť, že by Nemecko začalo z hraníc vracať utečencov.

Salvini si uvedomuje, že by to mohlo viesť k pádu vlády Merkelovej, ale dodal, že si nič také nepraje, “hoci sme si veľmi vzdialení, a to nielen v otázke migrácie”.

Podľa Salviniho by malo Francúzsko prestať Taliansku prestať “poúčať”. K hádke došlo potom, čo francúzsky prezident Emmanuel Macron kritizoval rozhodnutie Ríma nepúšťať do svojich prístavov lode zahraničných mimovládnych organizácií s migrantmi.

“Nezodpovedá nášmu štýlu podpisovať návrhy spísané v iných krajinách a rozoslané e-mailom,” komentoval Salvini spoločný rozpočet eurozóny, na ktorom sa v utorok dohodla Merkelová s Macronom.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies