SaS: Február 1948 sa ideovo inšpiroval v násilnej boľševickej revolúcii v roku 1917. Jeho nástup urýchlila porážka nacistického Nemecka.

Podľa Richarda Sulíka a Natálie Bláhovej „sedemdesiat rokov od komunistického puču je dosť dlhá doba na to, aby sa zabudlo, k akým osobných i národným tragédiám vedie likvidácia slobodných volieb, likvidácia súkromného vlastníctva výrobných prostriedkov a ignorovanie ľudských práv“, píšu to vo vyhlásení strany SaS.

„Február 1948 sa ideovo inšpiroval v násilnej boľševickej revolúcii v roku 1917. Jeho nástup urýchlila porážka nacistického Nemecka, keď sa stredná a východná Európa dostala do područia totalitného Sovietskeho zväzu.

Režim, ktorý vznikol po februári 1948, bol kombináciou utópie o beztriednej, sociálne spravodlivej a prosperujúcej spoločnosti, ktorú postupom času celkom znegovala realita. Po krutých komunistických čistkách v 50. rokoch minulého storočia, po krátkom nádychu slobody, ktorú prevalcovali tanky Varšavskej zmluvy v auguste 1968, prišlo obdobie pozvoľného ekonomického a aj morálneho úpadku.“ – pokračuje vyhlásenie oboch politikov SaS.

Na záver SAS doáva, že „Február 1948, ktorý vnútili občanom ozbrojené Ľudové milície, nakoniec porazila bez jediného výstrelu novembrová Nežná revolúcia.

Nikdy na tento pohnutý sled dejín nezabudneme. Nezabudneme ani na desiatky tisíc ľudí, ktorí boli počas totality perzekvovaní, uväznení, boli nútení emigrovať alebo v dôsledku prenasledovania zahynuli. Február 1948 je historickým dôkazom toho, že tí, čo slobodu, spravodlivosť a triezvy úsudok vymenia za sociálne balíčky, dopúšťajú sa hazardu s demokratickými princípmi s nedozernými následkami.“
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies