Sebastian Kurz má ďalšieho spojenca. Belgického ministra pre prisťahovalectvo Theo Franckena
Belgický pravicový minister pre prisťahovalectvo  Theo Francken navrhol, aby Európa nasledovala príklad Austrálie a prijala žiadosti o azyl len prostredníctvom Organizácie Spojených národov. Informuje portál Politico.

“Nie sú v severnej Afrike žiadne bezpečné prístavy? Tí, ktorí prichádzajú do Európy, by mali stratiť svoje právo na azyl, ” uviedol Francken, ktorý vedie pravicovú novú flámsku alianciu (N-VA), v rozhovore  s flámskym denníkom Nieuwsblad.

Európa by mala prijať len utečencov, ktorí požiadajú o azyl prostredníctvom táborov OSN v konfliktných zónach, a poslať späť tých, ktorí prídu nelegálne loďou. 

“Táto nelegálna migrácia sa musí zastaviť,” povedal Francken flámsky denník. “Okrem 15 percent, ktorí podporujú otvorené hranice, podpora väčšiny obyvateľstva sa pre migráciu stratila ako sneh na slnku. Väčšina ľudí nie je rasistických ale iba racionálnych”, dodal flámsky minister.

Francken, ktorý neustále vyhráva rebríčky  najpopulárnejšieho politika vo Flámsku, bol jedným z mála európskych ministrov, ktorí vyjadrili podporu začiatkom tohto týždňa pre rozhodnutie talianskeho ministra vnútra Mattea Salviniho zatvoriť prístavy krajiny pre loď s viac ako 600 migrantmi.

 “Ak nikto nechce prijať migrantov, budeme musieť vytvoriť utečenecký tábor v severnej Afrike,” povedal pre taliansky denník Il Giornale Francken.

Flámsky pravicový politik nie je sám, ktorý že požaduje dôraznú ​​reakciu na migráciu v Európe. Rakúsky konzervatívny líder Sebastian Kurz požiadal o ” os ochoty proti nelegálnej migrácii ” medzi Talianskom, Nemeckom a jeho vlastnou krajinou a zaviazal sa, že boj proti nelegálnemu prisťahovalectvu bude najvyššou prioritou pre viedenské predsedníctvo Rady EÚ v druhej polovici z roku 2018.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies