Sigmar Gabriel: Trump chce v Nemecku zmeniť režim!
Bývalý nemecký minister zahraničia Sigmar Gabriel obvinil prezidenta USA zo snahy “zmeniť režim” v Berlíne, píše Bild. Nemecký politik povedal, že Donaldovi Trumpovi sa nedá veriť a požadoval od neho odškodnenie výdavkov na utečencov, ktorí sa objavili v Európe kvôli neúspešným americkým vojenským intervenciám.

Po summite NATO v Bruseli obvinil bývalý nemecký minister zahraničia Sigmar Gabriel šéfa Bieleho domu Donalda Trumpa zo zámeru “zmeniť režimu” v Nemecku, uviedol Bild. “Za Trampa sa nedá Amerike veriť. Dáva severokórejskému diktátorovi dlhodobé záruky a zároveň chce zmeniť režim v Nemecku. Nebudeme to tolerovať, “povedal nemecký politik.

Gabriel vyzval k tvrdšiemu boju proti Trumpovi. “Už sa nedá žiť v ilúzii. Donald Trump chápe iba silu. Preto musíme ukázať, že sme silní, “vysvetlil.

” Nedarí sa nám spolupracovať s Trumpom a nemôžeme sa zaobísť bez USA. Preto potrebujeme dvojitú stratégiu: jasné, tvrdé a hlavne spoločné reakcie Európy na Trumpa. Akékoľvek pokusy vyjsť mu v ústrety, dodať mu dôveru, by viedli len k tomu, že by urobil ešte jeden krok. S tým sa musí skončiť. “, tvrdí pre Bild Gabriel.

“Ak po nás požaduje vrátiť miliardy vynaložené Spojenými štátmi na obranu, mali by sme sa ho opýtať na miliardy vynaložené na utečencov, ktorí sa objavili kvôli neúspešným americkým inváziám, napríklad v Iraku,” uzavrel Gabriel.

Pozíciu bývalého ministra zahraničia zdieľa väčšina nemeckých občanov. Podľa prieskumu ZDF 89% Nemcov nepovažuje Trumpovu Ameriku za spoľahlivého partnera. Zároveň 70% respondentov sa domnieva, že nadchádzajúce stretnutie amerického prezidenta s Vladimírom Putinom nebude mať žiadne vážne následky. 20% respondentov sa domnieva, že prispeje k zlepšeniu vzťahov medzi USA a Ruskom a 5% zhoršenie.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies