Silný vietor pripravil v strednej Európe o život troch ľudí

Časťami strednej Európy sa v pondelok prehnal silný vietor, ktorý pripravil o život troch ľudí, narušil dopravu a spôsobil výpadky elektriny. Spadnutý strom zabil na Slovensku v Nitre 14-ročného chlapca, na východe Nemecka prišiel podľa tamojšej polície o život 41-ročný vodič, keď na jeho auto spadol strom pri meste Wittenberg.

Poľskí hasiči uviedli, že jedna osoba prišla o život a dve ďalšie utrpeli zranenia, keď ich auto rovnako zavalil strom. Päť osôb utrpelo zranenia aj na iných miestach v Poľsku. Hasiči odstraňujú popadané stromy naprieč Poľskom a tisíce ľudí ostávajú bez elektrickej energie. Podobne v Českej republike zostalo bez elektriny približne 30-tisíc domácností, popadané stromy narušili cestnú aj železničnú dopravu.

Podobné problémy hlásili aj z Nemecka. Pri meste Wolfsburg medzi Hannoverom a Berlínom narazil vysokorýchlostný vlak do stromu v koľajisku, pričom rušňovodič utrpel ľahké zranenia. Pri Lipsku postŕhali stromy vedenie a bez elektriny zanechali okolo 5 000 ľudí. V Berlín zatvorili preventívne obe zoologické záhrady.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies