ŠKANDÁL: Na parížskom predmestí boli zatknutí traja muži, ktorí zjedli obeti kus tváre

Informuje o tom francúzsky denník Le Parisien.

Muži, ktorí pochádzajú z afrického ostrovného štátu Kapverdy, boli zatknutí potom, čo zaútočili na muža, ktorý kráčal po ulici v meste Clichy-sous-Bois vo východnej časti metropolitnej oblasti Paríža v časti Seine-Saint-Denis. K útoku došlo v nedeľu v asi 18:00 tamojšieho času.

Útočníci napadnutému odhryzli kúsky uší a spodnej pery. Aj napriek tímto zraneniam bola obeť schopná bojovať a brániť sa proti útočníkom. Jedného z nich zranil v oblasti členku.

Privolaná polícia zatkla troch Afričanov. Obeť aj zranený útočník skončili v nemocnici. Polícia zadržaných obvinila z napadnutia s trvalými následkami a kanibalizmu.

Štvrť patrí k východným predmestiam hlavného mesta Paríža, je tu vysoká nezamestnanosť, kriminalita a žije tu veľké množstvo prisťahovalcov. Seine-Saint-Denis je mestská časť s najvyšším percentom imigrantov a moslimov vo Francúzsku.

Presné číslo je nemožné určiť kvôli francúzskym zákonom zakazujúcim sčítanie na základe rasy a náboženstva, ale odhaduje sa, že 500 000 obyvateľov z celkového 1,4 milióna sú moslimovia a islam je najrozšírenejším náboženstvom.

 

 

Súvisiace články

2 miliardy eur na urýchlenie založenia Európskej rady pre inováciu

Peter Králik

NATO prestane komunikovať s Nemeckom, ak Berlín zavedie 5G sieť za pomoci Číny

TASR

Stovka policajtov vycestuje: Slovensko ich pošle do Macedónska aj do Srbska kvôli migrácii

redakčný výber
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy
Počkajte prosím...

Odoberať EuroRešpekt

Chcete byť informovaní o najnovších článkoch EuroRešpektu?