ŠKANDÁL: Na parížskom predmestí boli zatknutí traja muži, ktorí zjedli obeti kus tváre
PODPORIŤ

Informuje o tom francúzsky denník Le Parisien.

Muži, ktorí pochádzajú z afrického ostrovného štátu Kapverdy, boli zatknutí potom, čo zaútočili na muža, ktorý kráčal po ulici v meste Clichy-sous-Bois vo východnej časti metropolitnej oblasti Paríža v časti Seine-Saint-Denis. K útoku došlo v nedeľu v asi 18:00 tamojšieho času.

Útočníci napadnutému odhryzli kúsky uší a spodnej pery. Aj napriek tímto zraneniam bola obeť schopná bojovať a brániť sa proti útočníkom. Jedného z nich zranil v oblasti členku.

Privolaná polícia zatkla troch Afričanov. Obeť aj zranený útočník skončili v nemocnici. Polícia zadržaných obvinila z napadnutia s trvalými následkami a kanibalizmu.

Štvrť patrí k východným predmestiam hlavného mesta Paríža, je tu vysoká nezamestnanosť, kriminalita a žije tu veľké množstvo prisťahovalcov. Seine-Saint-Denis je mestská časť s najvyšším percentom imigrantov a moslimov vo Francúzsku.

Presné číslo je nemožné určiť kvôli francúzskym zákonom zakazujúcim sčítanie na základe rasy a náboženstva, ale odhaduje sa, že 500 000 obyvateľov z celkového 1,4 milióna sú moslimovia a islam je najrozšírenejším náboženstvom.

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies