Škoda bude časť produkcie vyrábať v Nemecku, oznámil šéf Maier
Česká automobilka Škoda Auto bude časť produkcie vyrábať v nemeckom Osnabrücku, povedal riaditeľ firmy Bernhard Maier. Dôvodom je podľa neho zaplnenia vlastných výrobných kapacít Škody v Európe. Čo tam bude Škoda Auto vyrábať, Maier nespresnil. V Osnabrücku sa teraz lakujú karosérie škodoviek. Informuje český portál euro.cz.

“Časť našej produkcie teraz budeme vyrábať v nemeckom Osnabrücku, kde už dnes lakujeme naše Fabie,” povedal serveru Auto.cz riaditeľ Škody Auto. Aký to bude mať dopad na výrobu v Česku, Maier neuviedol. Nová výroba Škody Auto v Nemecku ale neznamená podľa českých zástupcov firmy presun výroby z Česka. Server Novinky.cz už skôr uviedol, že sa v Osnabrücku budú okrem karosériou Fabie lakovať od konca roka tiež karosérie modelu Karoq.

V Európe bude podľa Maiera musieť česká automobilka investovať do rozšírenia výroby. “Kapacita našich závodov je úplne využitá,” doplnil. Firma podľa neho zvažuje reštrukturalizáciu, stavbu novej továrne aj ďalšie alternatívy, plány budú ujasnené počas najbližších troch až štyroch mesiacov.

Vlani sa objavili špekulácie, že Škoda Auto presunie z Česka do Nemecka výrobu následníka modelu Superb. Česká automobilka ani materský koncern Volkswagen vtedy špekulácie nepotvrdili ani nevyvrátili.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies