Slovensko dnes potrebuje zbaviť sa Matoviča, iba to ľudí zachráni…

Pár poznámok k Sulíkovej tlačovke …
Robert Fico už niekoľko týždňov hovorí, že sa s Covidom musíme naučiť žiť. Ja som včera v RTVS nadviazal, že tam, kde sú vysoké počty nakazených, tam nech sú prísne opatrenia, ale tam, kde sú nízke čísla, uvoľňujme a otvárajme.

Dnes sa Richard Sulík postavil na tlačovku so svojim slávnym „mongolským“ plánom a vlastne zopakoval to isté. Ja sa len pýtam – načo, preboha, čakajú? Kým celkom nezničia ekonomiku?

Každému so zdravým rozumom je jasné, že tam, kde nie sú vysoké čísla, musíme otvoriť ekonomiku, školy, všetko – to akože toto bolo treba objaviť ako Kolumbus Ameriku?

Oni tu mesiace zbytočne terorizujú Slovensko, aby došli na to, čo vám povie aj kominár z obce Veľké Blahovo?

Sulík do toho celkom zbytočne narval svoju neoliberálnu agendu – zrušenie vlakov zadarmo je kolosálna hlúposť.

Ľudia sú zodpovední a nemusíte ich kvôli Covidu oberať o sociálne práva – už nech to liberáli konečne pochopia a nech prestanú kopať do tých najslabších!

Celá tá tlačovka SaS bola vlastne len sypanie soli do Matovičových otvorených rán. A predpokladám, že reakcia príde – a zase to bude vulgárne nadávanie, zase bude Cigániková lobistkou Penty, Sulík bude posielaný kopať hroby, poťažmo do Ulanbatáru a tak. Koho toto nechutné divadlo ešte baví?

Slovensko dnes potrebuje normálnu stabilnú vládu a nie neustále hádky a naprieky dvoch infantilných ujov, ktorí to už niekoľko mesiacov dávajú na miestnych klaunov – oni sú ako Pat a Mat neskorého kapitalizmu.

Je to ako v tom starom vtipe, strany OĽaNO a SaS sú ako dve hrozná – jedná hrozná, druhá hrozná.

Každopádne, som rád, že Sulík konečne na plné ústa povedal, že celoplošné testovanie zdravých ľudí je kolosálny nezmysel, vyhodené peniaze a nič neriešiaci marketing. My to hovoríme celý čas! Dobré ráno, pán Sulík! Keď minister hospodárstva povie, že Matovič vlastne hádže peniaze daňových poplatníkov von oknom, tak čo ešte chcete? Veď to je sprenevera! Matovič by to mal do posledného centu preplatiť národu!

Veľká otázka je, či SaS zase len hundre, alebo či zastaví povinné celoplošné testovanie, ktorým sa Matovič vyhráža. Pretože Sulíkové rečičky už nikoho nezaujímajú – ak testovanie bude, zodpovedný je aj on a nijako sa z toho nevyvlečie.

Povedzme si to na rovinu – tieto prestrelky Matoviča a Sulíka sú neudržateľné, smiešne, iracionálne a detinské. Ak má takto vládna koalícia pokračovať ešte tri a pol roka, nech to radšej rovno položia – ušetria tým Slovensko ďalšieho rozoštvávania a nestability.

Slovensko dnes nepotrebuje, aby Sulík objavoval Ameriku, ktorá už dávno objavená bola. Slovensko dnes nepotrebuje, aby si tu vzájomne vymieňali fóriky o Mongolsku.

Slovensko dnes nepotrebuje rečičky, ktoré nevedia zastaviť psychopatické nápady predsedu vlády. Slovensko sa dnes potrebuje zbaviť Matoviča, iba to ľudí zachráni – a ak to nevie Sulík zariadiť, nech nestojí v ceste.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies