SME RODINA: Lídrom kandidátky bude predseda hnutia Kollár

sita

Politické strany, hnutia a koalície musia podať návrh kandidačnej listiny do parlamentných volieb najneskôr do 1. decembra

Lídrom kandidátky hnutia Sme rodina do parlamentných volieb 2020 bude jeho predseda Boris Kolllár. Dvojkou je neúspešný prezidentský kandidát Milan Krajniak a tretie miesto patrí Petre Krištúfkovej. Nasleduje predseda poslaneckého klubu Peter Pčolinský a prvú päťku uzatvára Ľudovít Goga. Na dnešnej tlačovej besede o tom informoval predseda hnutia.

Za Sme rodina bude v parlamentných voľbách kandidovať aj neúspešný kandidát na starostu Starého Mesta Martin Borguľa. Na kandidátke mu patrí desiate miesto. Borguľa v minulom roku odišiel zo strany Smer-SD.

Politické strany, hnutia a koalície musia podať návrh kandidačnej listiny do parlamentných volieb najneskôr do 1. decembra. Voľby sa budú konať 29. februára 2020.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) dnes odovzdala svoju kandidačnú listinu na ministerstve vnútra. Predseda strany Richard Sulík oznámil, že číslom deväť bude prezident Združenia podnikateľov Slovenska Ján Oravec. Na prvých miestach mal byť pôvodne aj bývalý šéf RTVS Václav Mika. Z kandidátky však odstúpil.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies