Sme rodina slávila Deklaráciu zvrchovanosti SR vatrou. Pridala sa k tradícii HZDS a Smeru
Zapálením vatry na rodinno-oddychovom podujatí s názvom Vatra zvrchovanosti si v sobotu pri Ružomberku pripomenulo hnutie Sme rodina – Boris Kollár Deklaráciu Slovenskej národnej rady o zvrchovanosti Slovenskej republiky. Pridala sa k tradícii HZDS a Smeru. Informuje portál INFO.SK.

Hnutie Sme rodina – Boris Kollár nespí na vavrínoch, ale pravidelne sa stretáva počas celého leta s občanmi z regiónov. Táto významná udalosť, ktorá formovala dejiny Slovenska, stojí za pripomenutie,“ informovalo tlačové oddelenie hnutia.

Vatru zvrchovanosti zorganizovali podpredseda hnutia pre regióny Josef Vašuta, generálny manažér hnutia Miloš Svrček a okresná organizácia hnutia v Ružomberku. „Strávili sme tento deň spolu s rodinami v príjemnom prostredí nad Ružomberkom. Pre deti sme mali pripravené atrakcie a bohatý program. Zároveň sme počas dňa zbierali podpisy na prezidentskú kandidatúru Milana Krajniaka v Ružomberku. Počas nasledujúcich dní budeme aj v ďalších regiónoch na východnom Slovensku,“ uviedlo tlačové oddelenie Hnutia Sme rodina – Boris Kollár.

Zdroj: Facebook

Tradíciu vatier zvrchovanosti založilo Mečiarove HZDS. 

Pri príležitosti výročia v roku 2009, kedy vtedajšie vládne HZDS spolu s SNS organizovalo najpočetnejšie vatry zvrchovanosti, historik Dušan Kováč, tvrdil pre SME, že vatry nie sú symbolom Slovenska.

Podľa  neho sa skôr používali  za vojen s Turkami ako varovný signál. „Viem jedine, že od novej ústavy z roku 1961 v československom znaku bol ten slovenský zmenený a namiesto dvojkríža sa do neho dostala vatra.” A zo znaku sa odstránila okamžite, ako to bolo možné.

S vatrami sa historikovi Kováčovi spájajú skôr turistické pochody či predvečer osláv Veľkej októbrovej socialistickej revolúcie.

Za tohtoročným organizovaním vatier zvrchovanosti zo strany Sme rodina možno vidieť aj súboj o vidieckeho voliča Smeru, SNS či LSNS.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies