Smerácky útok na Ľubomíra Galka je posledným veľkým zúfalým pokusom odvrátiť vlastnú prehru vo voľbách. Pokus ktorý nakoniec porazí SMER

Väčšina pléna v utorok na návrh Petra Šucu (Smer-SD) odhlasovala, že sa bude v stredu (14.2.) popoludní zaoberať údajným zneužívaním Vojenského obranného spravodajstva (VOS) v prospech SaS Ľubomírom Galkom v čase, keď bol ministrom obrany. Návrh prišiel po tom, čo minulý týždeň parlament mimoriadne rokoval o modernizácii slovenskej armády. Debata neraz skĺzla ku Galkovým údajným prešľapom na ministerstve.

Zúfalý pokus recyklovať 7 rokov starú kauzu, je len posledným veľkým útokom Smeru ako odvrátiť vlastnú prehru v najbližších voľbách a zároveň zúfalstvom, ktoré má prekryť  iné prešľapy Ficovej partičky a možno aj informáciu, ktorá sa nikdy nemala dostať von o úteku Fica na Ústavný súd.

Smer tak nielen recykluje 7 rokov starú kauzu ale aj známu Mečiarovu pracovnú metódu tzv. zástupných balónikov na odlákanie pozornosti.

Kauza „zapojenia slovenského obranného priemyslu do obstarávania bojových obrnených vozidiel“ je vonku už niekoľko mesiacov, a na jednoduchú požiadavku trasparentnosti. Smer spolu s SNS nevedia dať odpoveď. Pritom stačilo na Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť pozvať zástupcov KONŠTRUKTA – Defence, a.s., ktorá podľa vlastných tvrdení “ ponúka v oblasti výskumu a vývoja zbraňových systémov skúsenosti a schopnosti: pri spracovaní štúdií technickej realizovateľnosti, pri riešení projektov v jednotlivých etapách vývoja, pri výrobe funkčných vzorov a prototypov.“

Takýto výbor mohol byť neverejný a opovedať na všetky otázky opozície. Pretože ak výhrada Smeru a SNS je, že ide o odbornú záležitosť tak táto výhrada rovnako platí pre ministra Gajdoša a aj koaličných poslancov, ktorí sa nedokážu vyjadriť, lebo nie sú zbrojári.

Práve výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť je jediné miesto, kde mohli byť všetky pochybnosti rozptýlené lebo výbor predovšetkým prerokúva:

  1.  Návrhy koncepcie činnosti a organizácie ozbrojených síl, bezpečnosti (policajného zboru) civilnej ochrany, hasičského a záchranného zboru. Sleduje ich realizáciu a pripravuje k nim stanoviská a uznesenia, zúčastňuje sa na ich rozpracovaní a realizácii,
  2.  Zásadné otázky stavu a vývoja ozbrojených síl, bezpečnosti štátu, bezpečnostnej situácie, kriminality, stavu pripravenosti civilnej ochrany, štátnych hmotných rezerv, hasičského a záchranného zboru. Informácie a ďalšie správy, ktoré si priebežne vyžiada.
  3. Podnety Ministerstva obrany SR a Ministerstva vnútra SR a ďalších orgánov Slovenskej republiky na zvýšenie účinnosti ochrany bezpečnosti štátu, bezpečnosti a ochrany osôb, majetku a verejného poriadku.
  4.  Priebežné čerpanie rozpočtu, rozpočtovej kapitoly Ministerstva obrany SR, Ministerstva vnútra SR a Správy štátnych hmotných rezerv SR.
  5. Výbor požaduje od Ministerstva obrany SR a Ministerstva vnútra SR, Správy štátnych hmotných rezerv SR, rozpracovanie Programového vyhlásenia vlády SR na podmienky ich činnosti vo forme konkrétnych a termínovaných úloh a zabezpečuje priebežnú kontrolu ich plnenia.

Čo sa snaží v celej kauze zakryť Smer a SNS a koaliční poslanci je zrejmé iba im.

Samozrejme Ľubomír Galko nie je jediný kto poukazuje na neprehľadnú kauzu  obstarávania bojových obrnených vozidiel. Príkladom je Boris Kollár z poslednej debaty s Andrejom Dankom v Politike na TA3. Avšak uznajte sami, že dôvod na pomstu Kollárovi vo forme odvolania šéfa Výboru NR SR Verejnej správy by sa predával verejnosti len ťažko. Preto pomsta voči Galkovi a zajtrajšie jeho možné odvolávanie z postu šéfa Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti NBÚ je jediným logickým počínaním Smeru a vládnej koalície. Jednak však treba položiť dôraz na slovo pomsta a jednak k tomu treba vyfabrikovať zástupnú kauzu. Ňou je recyklácia 7 rokov starej kauzy. Došli nápady Erikovi Tomášovi?

SaS, OĽaNO a Sme rodina sú pripravení zajtra podľa Blahovej vyjadriť nesúhlas s mocenským postupom koalície, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani Vladimír Mečiar. Od volieb je to konečne signál, že opozícia prestala hrať hru na opozičnú radu a začala mať ťah na to, čo je dôležité. Solidarita s Galkom je zároveň vzájomná solidarita opozície. A SaS s OĽaNO by si mali konečne uvedomiť, že práve touto solidaritou pod tlakom Smeráckej pomsty sa zajtra začína aj príbeh porážky Smeru vo voľbách. 

Je čas nielen odhadlane a sympaticky opozične podržať Galka ale aj urobiť tých, ktorí ho podržia teda Sme Rodina rovnocenným partnerom SaS a OĽaNO a skončiť hru na dve opozície.

Zajtra má totiž Smer v rukách svoju prehru a opozícia svoje konečné víťazstvo vo voľbách!

 

 

 

 
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies