Smerácky útok na Ľubomíra Galka je posledným veľkým zúfalým pokusom odvrátiť vlastnú prehru vo voľbách. Pokus ktorý nakoniec porazí SMER

Väčšina pléna v utorok na návrh Petra Šucu (Smer-SD) odhlasovala, že sa bude v stredu (14.2.) popoludní zaoberať údajným zneužívaním Vojenského obranného spravodajstva (VOS) v prospech SaS Ľubomírom Galkom v čase, keď bol ministrom obrany. Návrh prišiel po tom, čo minulý týždeň parlament mimoriadne rokoval o modernizácii slovenskej armády. Debata neraz skĺzla ku Galkovým údajným prešľapom na ministerstve.

Zúfalý pokus recyklovať 7 rokov starú kauzu, je len posledným veľkým útokom Smeru ako odvrátiť vlastnú prehru v najbližších voľbách a zároveň zúfalstvom, ktoré má prekryť  iné prešľapy Ficovej partičky a možno aj informáciu, ktorá sa nikdy nemala dostať von o úteku Fica na Ústavný súd.

Smer tak nielen recykluje 7 rokov starú kauzu ale aj známu Mečiarovu pracovnú metódu tzv. zástupných balónikov na odlákanie pozornosti.

Kauza “zapojenia slovenského obranného priemyslu do obstarávania bojových obrnených vozidiel” je vonku už niekoľko mesiacov, a na jednoduchú požiadavku trasparentnosti. Smer spolu s SNS nevedia dať odpoveď. Pritom stačilo na Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť pozvať zástupcov KONŠTRUKTA – Defence, a.s., ktorá podľa vlastných tvrdení ” ponúka v oblasti výskumu a vývoja zbraňových systémov skúsenosti a schopnosti: pri spracovaní štúdií technickej realizovateľnosti, pri riešení projektov v jednotlivých etapách vývoja, pri výrobe funkčných vzorov a prototypov.”

Takýto výbor mohol byť neverejný a opovedať na všetky otázky opozície. Pretože ak výhrada Smeru a SNS je, že ide o odbornú záležitosť tak táto výhrada rovnako platí pre ministra Gajdoša a aj koaličných poslancov, ktorí sa nedokážu vyjadriť, lebo nie sú zbrojári.

Práve výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť je jediné miesto, kde mohli byť všetky pochybnosti rozptýlené lebo výbor predovšetkým prerokúva:

  1.  Návrhy koncepcie činnosti a organizácie ozbrojených síl, bezpečnosti (policajného zboru) civilnej ochrany, hasičského a záchranného zboru. Sleduje ich realizáciu a pripravuje k nim stanoviská a uznesenia, zúčastňuje sa na ich rozpracovaní a realizácii,
  2.  Zásadné otázky stavu a vývoja ozbrojených síl, bezpečnosti štátu, bezpečnostnej situácie, kriminality, stavu pripravenosti civilnej ochrany, štátnych hmotných rezerv, hasičského a záchranného zboru. Informácie a ďalšie správy, ktoré si priebežne vyžiada.
  3. Podnety Ministerstva obrany SR a Ministerstva vnútra SR a ďalších orgánov Slovenskej republiky na zvýšenie účinnosti ochrany bezpečnosti štátu, bezpečnosti a ochrany osôb, majetku a verejného poriadku.
  4.  Priebežné čerpanie rozpočtu, rozpočtovej kapitoly Ministerstva obrany SR, Ministerstva vnútra SR a Správy štátnych hmotných rezerv SR.
  5. Výbor požaduje od Ministerstva obrany SR a Ministerstva vnútra SR, Správy štátnych hmotných rezerv SR, rozpracovanie Programového vyhlásenia vlády SR na podmienky ich činnosti vo forme konkrétnych a termínovaných úloh a zabezpečuje priebežnú kontrolu ich plnenia.

Čo sa snaží v celej kauze zakryť Smer a SNS a koaliční poslanci je zrejmé iba im.

Samozrejme Ľubomír Galko nie je jediný kto poukazuje na neprehľadnú kauzu  obstarávania bojových obrnených vozidiel. Príkladom je Boris Kollár z poslednej debaty s Andrejom Dankom v Politike na TA3. Avšak uznajte sami, že dôvod na pomstu Kollárovi vo forme odvolania šéfa Výboru NR SR Verejnej správy by sa predával verejnosti len ťažko. Preto pomsta voči Galkovi a zajtrajšie jeho možné odvolávanie z postu šéfa Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti NBÚ je jediným logickým počínaním Smeru a vládnej koalície. Jednak však treba položiť dôraz na slovo pomsta a jednak k tomu treba vyfabrikovať zástupnú kauzu. Ňou je recyklácia 7 rokov starej kauzy. Došli nápady Erikovi Tomášovi?

SaS, OĽaNO a Sme rodina sú pripravení zajtra podľa Blahovej vyjadriť nesúhlas s mocenským postupom koalície, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani Vladimír Mečiar. Od volieb je to konečne signál, že opozícia prestala hrať hru na opozičnú radu a začala mať ťah na to, čo je dôležité. Solidarita s Galkom je zároveň vzájomná solidarita opozície. A SaS s OĽaNO by si mali konečne uvedomiť, že práve touto solidaritou pod tlakom Smeráckej pomsty sa zajtra začína aj príbeh porážky Smeru vo voľbách. 

Je čas nielen odhadlane a sympaticky opozične podržať Galka ale aj urobiť tých, ktorí ho podržia teda Sme Rodina rovnocenným partnerom SaS a OĽaNO a skončiť hru na dve opozície.

Zajtra má totiž Smer v rukách svoju prehru a opozícia svoje konečné víťazstvo vo voľbách!

 

 

 

 

Súvisiace články

Bezpečnostná únia: Európsky informačný systém registrov trestov príslušníkoch tretích krajín

Peter Králik

Búrka v šerbli alebo strata suverenity Slovenska?

Jana Teleki

Spravodlivosť podľa sudkyne Kresl

Jana Teleki
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy