SNS je pripravená debatovať o predčasných voľbách, ak koalícia stratí podporu Mosta po odchode poslancov
PODPORIŤ

SNS bude za predčasné voľby, ak koalícia stratí podporu Mosta v prípade odchodu poslancov. Andrej Danko hovorí, že aj prezident by mal myslieť, čo bude krok B, ktorý čaká Slovensko po páde vlády. Úradnícka vláda by podľa Danka upokojila emócie, no nevidí pre ňu podporu v parlamente.

SNS je pripravená debatovať o predčasných voľbách. Andrej Danko tak hovorí o prípade, ak nebude možná rekonštrukcia vlády podľa predstáv premiéra a prezidenta.

Danko sa dnes stretne s prezidentom a večer bude rokovať aj s lídrami Smeru a Mosta.

“SNS sa nebude brániť a držať žiadneho postu, vrátane môjho postu. Ak to bude možné, sme pripravení na rekonštrukciu vlády podľa predstáv premiéra a prezidenta, ak to nebude možné, sme pripravení na debaty o predčasných voľbách.”

Danko hovorí, že má mandát od svojich členov rokovať o rekonštrukcii vlády aj o predčasných voľbách. Ak príde k téme parlamentných volieb, dúfa, že prebehnú korektne.

„Som človek z Husákovej generácie a viem, čo je to štrajkovať. Vôľu však treba prejavovať v politike, a nie anonymne v dave,“ povedal o protestných zhromaždeniach.

Podľa neho ho mrzí smrť mladých ľudí, ktorá by „mala byť vyšetrená a nie zneužívaná, ako to robí opozícia“.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies