SNS ministerku Matečnú nevymení. V novej vláde zostávajú všetci traja súčasní ministri SNS
Slovenská národná strana (SNS) je v poslaneckom klube jednotná, svojich troch nominantov vo vláde – ministerky pôdohospodárstva a školstva Gabrielu Matečnú a Martinu Lubyovú a ministra obrany Petra Gajdoša nemení. Informuje aktuálne.sk.

Povedal to predseda SNS Andrej Danko na tlačovej besede po rokovaní s Petrom Pellegrinim (Smer-SD), ktorý je poverený zostavením novej vlády SR.

Podľa Pellegriniho on, ani strana Smer-SD, a predpokladá, že ani Most-Híd, nemajú výhrady voči ministrom za SNS. SNS je za zachovanie súčasného programového vyhlásenia vlády.

Predsedníctvo Mosta-Híd rozhoduje o nomináciách do novej vlády, ktorú má viesť Peter Pellegrini (Smer-SD). Strane patria rezorty spravodlivosti, životného prostredia a dopravy. Jediná zmena by mala nastať na ministerstve spravodlivosti. Lucia Žitňanská už v novej vláde nechce byť, nahradiť by ju mal doterajší predseda poslaneckého klubu Gábor Gál. László Sólymos by mal zostať šéfom envirorezortu a dopravu by mal ďalej riadiť Árpád Érsek.

Žitňanská ani Érsek sa pred rokovaním predsedníctva nevyjadrovali. Sólymos naznačil, že Gálova nominácia by mala byť jedinou zmenou v novej vláde. “Ale rozhodne predsedníctvo,” doplnil.

Po rokovaní predsedníctva by sa mali predstavitelia strany stretnúť s budúcim premiérom Pellegrinim. Ten je poverený zostavovaním vlády a nominácie by mal prezidentovi Andrejovi Kiskovi oznámiť v pondelok alebo utorok (20.3.). O dôvere novej vláde by mohol parlament rokovať už v stredu (21.3.).

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies