SNS: Na októbrovú schôdzu národniari predložia deväť návrhov s nulovým dopadom na rozpoče

Slovenská národná strana (SNS) predloží na najbližšiu októbrovú schôdzu parlamentu deväť návrhov noviel a zákonov. Na dnešnej tlačovej besede to uviedol predseda parlamentu a Slovenskej národnej strany Andrej Danko s tým, že návrhy majú mať nulový vplyv na rozpočet. Prvým ohláseným návrhom je zriadenie ministerstva cestovného ruchu a športu. Ministerstvo by spravovalo dva fondy – Fond na podporu športu a druhý pre cestovný ruch. Oba by mali mať rozpočet okolo 20 miliónov eur. Ministerstvo má začať fungovať od 1. januára 2021. „Ide o strategické ministerstvo. Potrebujeme, aby koordinovalo cestovný ruch a šport,” dodal Danko. Októbrová schôdza parlamentu sa začína 15. októbra.

Národniari predložia návrh novely zákona o verejnom obstarávaní. „Zriaďovatelia nemocníc by mohli ísť do ponukového konania až do troch miliónov eur,” uviedol s tým, že to bude platiť aj pri rekonštrukcii internátov. Slovenská národná rada tiež navrhne, aby športovec mohol byť živnostník. Prichádza aj s návrhom, aby bola propagácia pedofílie trestným činom. „Tiež chceme pomôcť sociálne slabším skupinám a obchodným reťazcom. Obchodné reťazce by mohli priamo charite darovať drogériu,” vysvetlil šéf národniarov. SNS sa bude snažiť presadiť zákaz uväzovať psy na reťaze. Zamestnávatelia by po novom mohli zamestnancov motivovať poskytovaním podnikových bytov. Poslanec za SNS Anton Hrnko už predložil návrh novely zákona o Policajnom zbore. Po novom by duchovní, ktorí pôsobia v polícii alebo ozbrojených silách, už nemuseli nosiť zbraň.

Koaličná SNS pripravuje aj návrh zákona o ochrane života. Žena by pred interrupciou mala vďaka zákonu disponovať všetkými potrebnými informáciami, čo potrat znamená a aká ekonomická a sociálna pomoc je každej žene k dispozícii.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies