Šokovaná Sicília: Začal niekto vraždiť úmyselne imigrantov?
Sicílska prokuratúra začala vyšetrovať nedávnu smrť štyroch migrantov vo vodách blízko talianskeho ostrova Linosa, ktorý leží južne od Sicílie.

Podľa talianskych médií sa prokurátori domnievajú, že o život mohlo prísť aj viac migrantov. Na španielskom ostrove Mallorca potom včera pristáli dve lode neziskovej organizácie Proactiv Open Arms, ktoré priviezli jednu ženu a telá dieťaťa a ďalšej ženy, ktorá posádka lodí našla u Líbye. Informujú o tom agentúry APA a AFP.

Utopení vysídlenci patrili k skupine 450 migrantov, ktorí vyplávali z Líbye a ktorých minulý týždeň zachránili lode európskej pobrežnej a pohraničnej stráže Frontex. Medzi mŕtvymi sú traja muži a jeden maloletý. Prokurátori chcú objasniť, prečo skočili do mora, keď sa priblížili lode Frontexu. Chcú tiež zistiť, či sa neutopili aj ďalší migranti.

Migranti pristáli na začiatku tohto týždňa v sicílskom meste Trapani a majú byť prerozdelení do šiestich krajín EÚ, ktoré súhlasili s ich prevzatím. Jedenásť domnelých prevádzačov bolo zadržaných.

Skupina Proactive Open Arms v prípade nájdenej ženy a dvoch mŕtvych obvinila líbyjskú pobrežná stráž, že zachránila z člna zvyšok migrantov, ale dve ženy a dieťa, ktoré sa odmietli nalodiť na záchrannú loď a vrátiť do Líbye, ponechala svojmu osudu a navyše prerezala ich čln.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies