Soul chce rázne zakročiť proti Bitcoinu. Pozrite si aj video
Južná Kórea zakázala používať anonymné bankové účty k transakciám v digitálnych menách, aby zabránila ich zneužívaniu na kriminálne účely, napríklad na pranie špinavých peňazí či daňovým únikom. Hodnota Bitcoinu v reakcii dopoludnia klesla z 11 tisíc dolárov na 10 179 dolárov, čo je najnižšia úroveň za tri mesiace.

Krajina, ktorá je po Japonsku a USA tretím najväčším svetovým trhom kryptomeny, sa týmto krokom priblíži legislatíve na ostatných trhoch. Nové opatrenie má nadobudnúť účinnosť budúci týždeň. Držitelia digitálnych mien budú musieť viesť bankový účet pod svojím menom a na domácom trhu s kryptomenou nebudú smieť obchodovať osoby mladšie 19 rokov a cudzinci, ktorí nemajú v krajine otvorený bankový účet, píše the Inquirer

Vývoj kurzu bitcoinu k doláru

Neskôr môžu byť zavedené ešte prísnejšie opatrenia, Južná Kórea uvažuje o zákaze obchodov kryptomeny. Ministerstvo financií sa tiež snaží nájsť spôsoby, ako zdaniť obrovský trh. Rast Bitcoinu o 1500 percent v minulom roku vyvolal v krajine značný dopyt po digitálnych menách, prilákal na investovanie radu ľudí vrátane študentov a žien v domácnosti, a vyvolal obavy zo závislosti na hazardu. V Južnej Kórei sa denne uskutoční až 20 percent všetkých transakcií s Bitcoinmi. Menami sa tu obchoduje s až 30-percentnou prirážkou. Z dôvodu cenových výkyvov a absencie regulácie sú investori vystavení veľkému riziku.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies