Špeciálny prokurátor potvrdil, že bývala šéfka finančnej správy Lenka W. sa k trestnej činnosti priznala

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic potvrdil, že bývala šéfka finančnej správy Lenka W. sa k trestnej činnosti priznala. Polícia ju zadržala v stredu 4. augusta pri akcii Mýtnik III. Lipšic nemá vedomosť o tom, že by sa priznali aj ďalší obvinení v tejto kauze. Zdôraznil, že úkony naďalej prebiehajú. Lipšic na tlačovom brífingu Úradu špeciálnej prokuratúry zároveň potvrdil, že dozorový prokurátor pravdepodobne v priebehu dnešného dňa rozhodne o tom, či bude pre obvinených navrhnutá väzba.

„Obvinený je povinný sa dostaviť. Ak sa nedostaví, tak trestný poriadok pozná inštitúty, ktoré vedia zabezpečiť nevyhnutnú prítomnosť obvineného,“ odpovedal Lipšic na otázku, či bude na obvineného veľkopodnikateľa Miroslava V. vydaný zatykač. Ten sa údajne dlhodobo zo súkromných a pracovných dôvodov zdržiava v zahraničí.

V kauze Mýtnik III vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry celkovo vzniesol obvinenie voči ôsmim osobám. Obvinenia sa týkajú výlučne korupčnej trestnej činnosti, ktorá bola spáchaná štyrmi rôznymi skutkami. Voči dvom osobám vzniesli obvinenie pre trestný čin podplácania, voči ďalším šiestim pre trestný čin prijímania úplatku.

V kauze Mýtnik ide predovšetkým o trestný čin machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe. Prípad sa týka IT zmlúv, ktoré uzatvárala Finančná správa SR v rokich 2013 až 2018.

Pre netestovaných právny postup do vrecka, ako manuál pri šikanóznych policajných kontrolách 
Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies